Новини

Глобальний фонд закликає Україну виступити проти корупції

У зв’язку з Міжнародним днем боротьби з корупцією, який відзначається 9 грудня, Офіс Генерального інспектора Глобального фонду розпочинає кампанію по підвищенню обізнаності про шахрайство і зловживання в Україні. Кампанія, проведена під гаслом «Повідомляю зараз!», має заохотити людей інформувати про будь-які порушення, які перешкоджають наданню ліків, предметів медичного призначення та послуг людям, які їх потребують.

До теперішнього часу Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією виплатив Україні 459 179 969 дол. США. Реалізація у співпраці з партнерами програм, що фінансуються Глобальним фондом, дозволила досягти таких результатів: 66000 чоловік, що живуть з ВІЛ, отримують в даний час антиретровірусну терапію; 49,4 тисячі випадків туберкульозу виявлено та проліковано.

Мета кампанії в Україні полягає у проведенні боротьби проти корупції в секторі охорони здоров’я, зокрема в центрах зниження шкоди, які надають замісну підтримувальну терапію людям, що вживають ін’єкційні наркотики. Кампанія буде заохочувати людей повідомляти про випадки, коли вони змушені платити за отримання ліків і послуг, фінансованих Глобальним фондом.

«Глобальний фонд проявляє абсолютну нетерпимість до правопорушень та прагне забезпечити відповідальне та ефективне використання його інвестицій, — сказав Мухамаду діагн, Генеральний інспектор. — Порушення основних прав людини відбувається, коли люди змушені платити,щоб отримати лікування, яке має їм надаватися безкоштовно».

Кампанія буде орієнтована на центри зменшення шкоди у всій країні. Кампанія буде проводитися за участі засобів масової інформації і супроводжуватися поширенням брошур і плакатів, присвячених стратегічним напрямкам діяльності. Офіс Генерального інспектора Глобального фонду буде працювати в тісній взаємодії з партнерами, наприклад, Національної «гарячої лінією» з питань замісної підтримувальної терапії, групами громадянського суспільства, такими як організація «Transparency International Україна», і організаціями, які беруть участь у реалізації грантів.

«Запобігання корупції в рамках фінансованих Глобальним фондом програм має велике значення. — Сказав Джордж Сакварелідзе, портфоліо-менеджер Фонду по Україні. — Ця кампанія, проведена спільно з нашими партнерами в країні, сприятиме підвищенню впливу наших програм на поліпшенню стану здоров’я народу України ».

Крім України, Офіс Генерального інспектора вибрав для проведення своєї експериментальної антикорупційної кампанії також Кот-д’Івуар і Малаві. У 2016 року кампанія буде проведена і в ряді інших країн.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook