До уваги Наші за кордоном

Гінекологія та пологи в Бельгії. Або все для здоров’я та комфорту жінки та її малюка.

Складається враження, що в лікарнях Бельгії створюються всі умови виключно задля гарного самопочуття та безпеки матері та її немовля. І жінка в будь якій ситуації почуває себе захищеною та спокійною.

 

Найцікавішими фактами про особливості роботи жіночої консультації, ведення вагітності та пологів в Бельгії з читачами Медпросвіти ділиться наш експерт — Ольга Ферпланке, яка на протязі останніх 4-х років проживає в цій країні та на власному досвіді відчула всі переваги Бельгійської гінекологічної сфери.

Ольга Ферпланке

 

Як відбувається запис на прийом і скільки доводиться чекати, щоб потрапити до фахівця?

Запис до гінеколога можна робити самому або через сімейного лікаря. Інколи треба чекати довго своєї черги.

Деякі гінекологи мають певні дні, коли вони приймають без запису, тобто жінки чекають в живій черзі.

Чи є обов’язкові планові медогляди. Та скільки коштує прийом?

Прийом коштує 25 — 30€. В основному лікар гінеколог рекомендує 1 раз на рік проходити медичне обстеження.

Чи є якісь додаткові послуги які надає гінеколог в Бельгії. Чи все так, як і на Україні?

До гінеколога можна звертатися з різними проблемами: запалення та інфекції статевих органів, біль в животі, безпліддя, нормальна вагітність, вагітність у ранньому віці(тоді поряд з гінекологом працює психолог), онкологія статевих органів, певні порушення в статевому житті, менопауза і т.ін.

Тутешні гінекологи проводять також певні операції, наприклад косметичні!

 

Наскільки все комфортабельно для вагітних жінок?

Коли жінка вагітна, вона стає на облік до свого лікаря. Кожен місяць вагітна жінка приходить на обстеження. На 10 тижні гінеколог робить аналіз по якому виявляє чи дитина народиться здорова. Наприклад я робила аналіз, щоб дізнатися чи моя дитина буде мати синдром Дауна. На кожному візиті лікар показує вам дитину на моніторі, дає послухати серцебиття і дає фото! Кожен візит дуже комфортабельний, а лікарі привітні.

Які особливості ведення пологів?

Лікар в якого ви на обліку і буде приймати пологи! Мій лікар поламала руку перед моїми пологами, і не могла приймати пологи, але вона все одно була присутня на пологах і при всіх обстеженнях після пологів.

Що найбільше вразило, здивувало або засмутило під час знаходження в пологовому будинку? 

Під час пологів ви можете обрати який спосіб для вас найзручніший. У воді(ванній чи душі) чи на ліжку(лежачи чи стоячи навколішки). Також ви вирішуєте коли ви хочете знеболююче! Акушерки постійно знаходяться біля вас, заспокоюють, показують різні дихальні техніки, які полегшують біль! Насправді всі і все працює на вас і на те, щоб вам і вашому партнеру було комфортно!

Якщо є загроза що дитина народиться хвора то відразу команда педіатрів стоїть напоготові надавати допомогу. В палаті біля ліжка є кнопка, яку я нажимала кожен раз, як мені була потрібна була будь яка допомога: чи знеболююче, чи допомога з грудним вигодовуванням чи допомога в догляді за немовлям! Тобто жінка отримує весь комфорт в палаті також. Також є маленька кухонька, душ та туалет, окрема кімната для миття і сповивання немовля та окреме ліжечко для дитини.

Після пологів вас поміщають до палати, де вас відразу можуть всі відвідувати. Існують одномісні і двомісні палати. Одномісні дорожчі звісно.

Скільки вам обійшлися пологи в Бельгії?

Я заплатила приблизно 1200€ за весь час перебування в лікарні. Ну і більшу половину моя страховка мені виплатила назад.

Таким чином можна зробити висновки, що народжувати в Бельгії дійсно дуже комфортабельно. Складається враження, що в лікарнях Бельгії створюються всі умови виключно задля гарного самопочуття та безпеки матері та її немовля. І жінка в будь якій ситуації почуває себе захищеною та спокійною.

 

З найкращими побажаннями — Ольга Ферпланке

Інтерв’ю підготувала – Наталя Вітько

 

 

 

Комментировать

Нажмите для комментария