День в історії

Гесс Уолтер Рудольф – лікар, який знехтував матеріальними благами задля пізнання медицини

Саме цей фізіолог відрікся від життя процвітаючого лікаря задля детального вивчення медицини і допомоги людству.

17 березня 1881року в Швейцарії народився Гесс Уолтер Рудольф надзвичайний фізіолог, лауреат Нобелівської премії з фізіології і медицині, 1949 року.

Медичні знання отримував спочатку в Лозанні, потім в Берні, Берліні, Кілі та Цюріху. У 1906 році одержав ступінь доктора медицини.

Зі студентських років хотів стати найкращім в світі фізіологом. Але не все відбувалося одразу. Спочатку він був асистентом хірурга, згодом асистентом офтальмолога і, лишень в 1908 році йому нарешті вдалося відкрив приватну практику. Перша втілена мрія лікаря окупилася надзвичайно швидко і майже одразу почала приносити достатньо непоганий прибуток. Пацієнти дуже шанували турботливого лікаря тай Уолтер був спочатку всім задоволений.

Але згодом Рудольфу захотілося ще більшого, в плані вивчення медицини та проведення більш детальних експериментів і він вирішує у 1912 році закінчити спокійне сите життя процвітаючого лікаря і йде працювати асистентом в Фізіологічний інститут Цюріхського університету.

Гесс Уолтер Рудольф

Найбільше Уолтере цікавило вивчення процесу гемодинаміки і його зв’язку з регулюванням дихання а також пізнати яка ділянка мозку відповідає за емоції. Він прагнув більше за все дізнатися, чому внутрішні органи не контролюються свідомістю і який принцип їх роботи та яким чином вони отримують всі команди.

Тому Рудольф спочатку почав досліджувати автономну нервову систему — ті нерви, що виходять з основи мозку і тягнуться через спинний мозок, який контролює мимовільні функції — травлення і виділення.

Лікар проводив безліч часу в медичних лабораторіях, проводячи постійні експерименти і згодом йому вдалося зробив висновок, що саме гіпоталамус контролює емоційні реакції, тобто, при стимуляції певних його ділянок піддослідні відчувають гнів, страх, сексуального збудження або впадають в сон.

У 1949 році він отримав (разом з Егаш Моніж) Нобелівську премію «за відкриття функціональної організації проміжного мозку як координатора активності внутрішніх органів».

12 квітня 1973 року Гесс Уолтер Рудольф пішов з життя. Дивовижне натхнення лікаря спонукало його послідовників, навіть після його смерті до вивчення фізіології людини та робити все нові та нові відкриття, які значним чином посприяли на подальший розвиток медицини.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції