Саме цей фізіолог відрікся від життя процвітаючого лікаря задля детального вивчення медицини і допомоги людству.
17 березня 1881року в Швейцарії народився Гесс Уолтер Рудольф надзвичайний фізіолог, лауреат Нобелівської премії з фізіології і медицині, 1949 року.
Медичні знання отримував спочатку в Лозанні, потім в Берні, Берліні, Кілі та Цюріху. У 1906 році одержав ступінь доктора медицини.
Зі студентських років хотів стати найкращім в світі фізіологом. Але не все відбувалося одразу. Спочатку він був асистентом хірурга, згодом асистентом офтальмолога і, лишень в 1908 році йому нарешті вдалося відкрив приватну практику. Перша втілена мрія лікаря окупилася надзвичайно швидко і майже одразу почала приносити достатньо непоганий прибуток. Пацієнти дуже шанували турботливого лікаря тай Уолтер був спочатку всім задоволений.
Але згодом Рудольфу захотілося ще більшого, в плані вивчення медицини та проведення більш детальних експериментів і він вирішує у 1912 році закінчити спокійне сите життя процвітаючого лікаря і йде працювати асистентом в Фізіологічний інститут Цюріхського університету.
Найбільше Уолтере цікавило вивчення процесу гемодинаміки і його зв’язку з регулюванням дихання а також пізнати яка ділянка мозку відповідає за емоції. Він прагнув більше за все дізнатися, чому внутрішні органи не контролюються свідомістю і який принцип їх роботи та яким чином вони отримують всі команди.
Тому Рудольф спочатку почав досліджувати автономну нервову систему — ті нерви, що виходять з основи мозку і тягнуться через спинний мозок, який контролює мимовільні функції — травлення і виділення.
Лікар проводив безліч часу в медичних лабораторіях, проводячи постійні експерименти і згодом йому вдалося зробив висновок, що саме гіпоталамус контролює емоційні реакції, тобто, при стимуляції певних його ділянок піддослідні відчувають гнів, страх, сексуального збудження або впадають в сон.
У 1949 році він отримав (разом з Егаш Моніж) Нобелівську премію «за відкриття функціональної організації проміжного мозку як координатора активності внутрішніх органів».
12 квітня 1973 року Гесс Уолтер Рудольф пішов з життя. Дивовижне натхнення лікаря спонукало його послідовників, навіть після його смерті до вивчення фізіології людини та робити все нові та нові відкриття, які значним чином посприяли на подальший розвиток медицини.
Комментировать