Новини

Гарантований пакет послуг: що він включає?

Нагадаємо, що КМУ оприлюднив план реформування медичної галузу до 2020 року.

Розпорядження КМУ Про схвалення Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я   передбачае розроблення та затвердження протягом I кварталу 2017 р. деталізованого переліку послуг, що увійдуть до державного гарантованого пакета медичної допомоги для первинної ланки медичної допомоги на 2017 рік, а також єдиного рівня капітаційної ставки для оплати відповідних послуг у 2017 році.

Державний гарантований пакет медичної допомоги поширюватиметься на всіх громадян України та включатиме:

  • первинну медичну допомогу;
  • екстрену медичну допомогу (у тому числі у стаціонарі);
  • основні види амбулаторних послуг за направленням лікаря загальної практики — сімейного лікаря;
  • основні види стаціонарної медичної допомоги за направленням лікаря загальної практики — сімейного лікаря чи лікаря-спеціаліста, включаючи лікарські засоби для стаціонарної та екстреної медичної допомоги, вартість яких відшкодовується через встановлений державою механізм оплати відповідних видів медичної допомоги;
  • амбулаторні рецептурні лікарські засоби, які внесені до Національного переліку основних лікарських засобів та вартість яких відшкодовується через механізм реімбурсації.

Вартість відповідних послуг буде покриватися через систему державного солідарного медичного страхування повністю або частково. Для тих послуг, для яких буде встановлене неповне покриття вартості єдиним національним замовником медичних послуг, передбачається запровад­ження механізму часткової офіційної співоплати пацієнтами.

Тарифи для повної оплати медичних послуг, що входитимуть до державного гарантованого пакета медичної допомоги, та тарифи офіційної співоплати таких послуг будуть уніфікованими і єдиними для всієї території України. Тарифи встановлюватимуться МОЗ України й оплачуватимуться єдиним національним замовником медичних послуг (на перехідному етапі вони оплачуватимуться чинними головними розпорядниками бюджетних коштів, якими є відповідні органи державної влади та органи місцевого самоврядування, а в майбутньому — єдиним національним замовником медичних послуг) на основі укладених договорів про надання медичної допомоги, що передбачають використання механізму оплати за результат.

Надходження, що отримуватимуть державні та комунальні заклади охорони здоров’я від спів­оплати пацієнтами витрат за надані їм медичні послуги на основі прозорої та економічно виправданої системи тарифів, стануть офіційним формально визнаним додатковим джерелом фінансування зазначених постачальників послуг.

Детальний перелік послуг, що входять до державного гарантованого пакета медичної допомоги і підлягають оплаті з державного бюджету або співоплаті за уніфікованим тарифом, а також структура та рівень тарифів на відповідні послуги затверджуватимуться щороку Кабінетом Міністрів України.

Кабінет міністрів планує визначити гарантований обсяг медпослуг на первинній ланці у першому кварталі 2017 року.

Про це йдеться в Середньостроковому плані пріоритетних дій уряду до 2020 року, який оприлюднено на Урядовому порталі для обговорення. 

«Визначення державного гарантованого пакету медичних послуг на первинній ланці — перший квартал 2017 року», — зазначається в документі.

Гарантований пакет послуг дозволить окреслити чіткі зобов’язання держави щодо фінансування первинної меддопомоги. Також у першому кварталі 2017 року планується створити Національну службу здоров’я, яка буде здійснювати закупівлі медичних послуг і стане однією із ланок в реформуванні системи фінансування охорони здоров’я.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook