Новини

У. Супрун: Про ціни на медпослуги, про фінансування та гарантованний пакет

Минулого тижня Міністерство охорони здоров’я звітувало за перші два місяці роботи. В.о. міністра У. Супрун дала пояснення щодо деяких запитань.

Що буде відбуватися у 2017 році.

Буде фінансування медичних послуг, які будуть надаватися на первинному рівні та екстреної медичної допомоги. Це гарантовані послуги. Як це буде виглядати. Пацієнти будуть підписувати договір, контракт зі своїм лікарем. Вони зможуть самі обирати собі лікаря. Лікар тоді отримує фінансування, щоб займатися пацієнтом або родиною, буде інший рівень «пацієнт — родина», і буде фінансування опіки над цією родиною на цілий рік. Але ж, звичайно, не всі підпишуть контракт аж 1 січня. Наприклад, якщо контракт підписали 15 квітня, то це буде до 15 квітня наступного року.

Звідки буде приходити фінансування?

Буде створена державна агенція, яка буде посередником між бюджетом і лікарями або лікарнями. Це бюджетні гроші, які вже виділені на медичну субвенцію, а не якісь нові податки. Частина тих грошей буде виділена напряму для первинної ланки. Ця агенція буде оплачувати ці послуги.

Що таке первинна ланка?

Є перелік послуг, які входять до первинної ланки. І зараз ми не мусимо говорити скільки коштує кожна послуга, бо це є перелік послуг, які гарантовані та надаються саме на первинній ланці. Так само екстрена медична допомога. Екстрена медична допомога є гарантованою послугою.

Що з вторинною ланкою

А під час 2017 року ми будемо працювати над вторинною ланкою. Це вже вищий рівень медичної допомоги, у лікарнях. Ми маємо визначити, які саме послуги вони надають і скільки вони повинні коштувати. Бо це може бути як операція, так і консультація вузькопрофільного спеціаліста. Це ж стосується діагностики, тестів, що виходять за межі первинної ланки. Ми мусимо визначити скільки таких послуг буде у  цьому році, скільки ми витрачаємо на них і тоді можемо формувати список. Потрібно провести дуже багато роботи, щоб отримати інформацію саме про такі послуги, щоб ми могли все правильно вирахувати.

Як ми будемо це робити?

Первинна ланка — це сімейні лікарі, педіатри чи терапевти. Вони будуть мати прямий контакт з пацієнтами і мати найбільше інформації.

Ми будемо отримуватицю інформацію, як від лікарів первинної ланки, так і від лікарень. І до кінця 2017 року через Diagnosis-related group (DRG ) (DRG або ДСГ — системи діагностично-споріднених груп у галузі охорони здоров’я, що призначенадля розробки ціноутворення медичних послуг. Згідно визначенню, Діагностично-споріднені групи — Медико-економічне групування варіантів  захворювань пацієнтів, близькими за клінічними показниками та об’ємом фінансових ресурсів, необхідним для курсу лікування, відповідно до затвердженого стандарту (протоколу) — ред.) буде зрозуміло, скільки ці послуги будуть коштувати і як оплачуватися. І якщо первинна ланка і екстрена медична допомога гарантовані, то послуги вторинної і третинної ланки будуть пораховані по-іншому. Це вже буде більш традиційна страхова система, при якій існують певні послуги, за які ми платимо певну суму.

А на первинній ланці на кожну одну особу є певна кількість грошей, які йдуть за цією особою. І в інтересах сімейних лікарів чи первинної ланки, щоб їхні пацієнти були більш здорові, бо тоді вони не будуть так часто приходити . І потребувати витрат на лікувальні матеріали і на все інше. Це буде підсилення превентивної медицини, спілкування з пацієнтами, щоб вони не хворіли. В Україні мало розвинена превентивна медицина. Здебільшого ми лікуємо пацієнтів, але не займаємося тим, щоб вони не хворіли. На первинній ланці це можливо буде зробити. Як це буде виглядати? Чому пацієнти будуть йти до своїх лікарів? По-перше, це спосіб покриття всіх фінансових потреб на первинній ланці,  без ніякої доплати. І ми розуміємо, що зараз пацієнти платять багато за свою медичну допомогу.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook