Новини

Гаманець або життя?! Більше ніякої безкоштовної медицини!

На сьогоднішній день більше не йде мова про безкоштовну медицину в Україні, адже насправді її вже давно не існує.

Згідно з моделлю нової медичної реформи пацієнти більше не будуть двічі переплачувати за надання медичної допомоги (придбання ліків за свої кошти, корупційні схеми задля потрапляння на візит до конкретного лікаря чи проведення необхідного обстеження і т.д.).

«Ми хочемо бачити таку систему, де наші податки, які ми перераховуємо в держбюджет, були використані ефективно. Зараз ми фінансуємо стіни і утримуємо інфраструктуру чи бюрократів, а мали б фінансувати медичні послуги, яких потребуємо», — пояснила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Головним аспектом нової реформи стане гарантований пакет медичної допомоги.

«Ця допомога для всіх: незалежно від того, бідна людина чи олігарх. Це гарантовані послуги, які ми отримуватимемо за податки», — каже Супрун.

Також Супрун зауважила, що уряд буде фінансувати лише ті установи, які можуть надати пацієнту кваліфіковану допомогу, консультацію та обстеження. Але це на первинці.

 

З чого ж складається цей гарантований пакет медичної допомоги?

Насамперед це базовий перелік медичних послуг та медикаментів для одного пацієнта, який складається з таких пунктів:

  • Консультація та обстеження у сімейного лікаря.
  • Невідкладна медична допомога в результаті виникнення екстреної ситуації, яка загрожує життю пацієнта.
  • Основні види амбулаторних послуг та стаціонарної допомоги за направленням первинного лікаря
  • Базовий перелік необхідних медикаментів.

На даний момент Ульяною Супрун вирішується питання з визначенням основного пакету ліків, які дійсно необхідні для пацієнта.

«Раніше закуповувалися ліки, з яких 70 відсотків не мають жодного ефекту. А це ж наші податки. Ми звузили цей перелік і закуповуватимемо лише ті, які визнані, мають діючі речовини і дійсно допомагають», — наголосила Супрун.

Вторинна та третинна медична допомога буде надаватися через договори з приватними страховими компаніями на певних умовах. І це вже за гроші.

 

Комментировать

Нажмите для комментария