Статті

Фторхінолони: ризик розвитку аневризми аорти та розшарування аорти

Фторхінолони - МедПросвита

У наглядових дослідженнях було показано, що фторхінолони можуть підвищувати ризик розвитку аневризми аорти та розшарування аорти більш, ніж в 2 рази. Однак в подібних дослідженнях не був вивчений внесок самих інфекцій і ризик фторхинолона щодо інших антибактеріальних препаратів.

Дизайн дослідження

У дослідження випадок-контроль були включені 21 651 176 дорослих пацієнтів. Інформація про пацієнтів містилася в національній американської страхової базі даних.

Кожен випадок аневризми аорти / розшарування аорти був зіставлений з 10 контрольними випадками за віком, статтю та тривалості спостереження за пацієнтами.

Дослідники оцінили зв’язок між інфекціями, призначенням фторхінолонів і розвитком аневризми аорти / розшарування аорти протягом 60 днів.

Результати

  • 28 948 випадків аневризми аорти / розшарування аорти і 289 480 контрольних випадків включили до фінального аналіз. Середній вік пацієнтів склав 67 років, 71% були чоловіками.
  • Показано, що відношення шансів для аневризми аорти / розшарування аорти для пацієнтів з будь-якими інфекціями склало 1,73 (95% ДІ, 1,66-1,81).
  • Септицемія (відношення шансів, 3,16; 95% ДІ, 2,63-3,78) і внутрішньочеревні інфекції (відношення шансів, 2,99; 95% ДІ, 2,45-3,65) були асоційовані з найбільшим ризиком розвитку аневризми аорти / розшарування аорти.
  • За даними аналізу, фторхінолони були асоційовані з підвищенням частоти аневризми аорти / розшарування аорти, в порівнянні з терапією амоксицилін + квавулонат або ампіцилін + сульбактам (відношення шансів, 1,01; 95% ДІ, 0,82-1,24) або цефалоспоринами широкого спектра дії (відношення шансів, 0,88; 95% ДІ, 0,70-1,11).
  • В аналізі чутливості були отримані аналогічні результати.

Висновок

Тип інфекції надає достовірний вплив на ризик розвитку аневризми аорти / розшарування аорти.

Не виявлено підвищення ризику аневризми аорти / розшарування аорти при використанні фторхінолонів за призначенням.

Джерело: Yaa-Hui Dong, Chia-Hsuin Chang, Jiun-Ling Wang, et al JAMA Intern Med. Published online September 2020.

Читайте рубрику: Новини МедПросвита| Територія пацієнта

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook