День в історії Новини

23 травня: Франц Антон Месмер та метод «тваринного магнетизму» і навіювання

23 травня 1734 року в Австрії народився Франц Антон Месмер — лікар, який практикував лікування хвороби за допомогою незвичайного методу, а саме «тваринного магнетизму» та навіювання. Саме цього лікаря вважають попередником методів сучасного гіпнозу.

Франц  був прихильником теорії про те, що весь всесвіт заповнює «невидима рідина», яка створює магнітні сили. Також лікар стверджував ,що планети своєрідним чином впливають на людину. І все це відбувається завдяки взаємодії магнітного поля планет з «тваринним магнетизмом», властивим всім живим істотам, в тому числі і людям.

 

Франц Антон Месмер

Антон Месмер  стверджував, що  саме «порушення рівноваги» магнітної рідини в тілі є основною причиною виникнення хвороби.

В зв’язку з цим лікар припускає, що лікувати хворих потрібно за допомогою методу, який дозволяє ввести людину в стан трансу та в цей час проводити по її тілу магнітами.

Приїхавши в Париж Месмер відкриває студію незвичайного лікування для невротичних аристократів. Кожен сеанс лікування більше нагадував виставу.

Лікар одягався в довгий темний плащ, постійно то закутуючись у ньому, то демонстративно розмахуючи. Своїми діями він вводив пацієнтів в транс, або скоріше запевняв їх, що вони знаходяться у стані трансу і потім починав водити магнітом по кожній окремій ділянці тіла.

Особливо цей вид лікування подобався заможнім дамам похилого віку. Згодом лікар отримував величезні прибутки від свого “артистично-магнетичного” методу лікування.

Так тривало до тих пір, поки королівська комісія не оголосила Месмера шахраєм і заборонила йому проводити подібні сеанси. Франц Антон Месмер на протязі всього свого життя відстоював свій метод лікування, і вважав, що навіюванням можна вилікувати багато психічних розладів і цей метод не викликає побічних ефектів у пацієнтів. Саме через ці методики лікування лікаря вважають попередником методів сучасного гіпнозу.

 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції