Вибір редакції Новини

На шляху до ЄС — у Києві відбувся форум до Міжнародного дня людей з інвалідністю

На шляху до ЄС — у Києві відбувся форум до Міжнародного дня людей з інвалідністю

Підвищення якості послуг із відновлення людини — запорука створення найсильнішої в Європі системи реабілітації. На цьому міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко акцентував під час Національного форуму прав людей з інвалідністю «На шляху до ЄС».

“Реабілітація є нашим топпріоритетом. Цього року понад 100 тисяч пацієнтів вже безоплатно отримали реабілітаційну допомогу на стаціонарі, 230 тисяч — амбулаторно. Держава заплатила за це медичним закладам чотири мільярди гривень. Наразі ми продовжуємо працювати над реалізацією концепції розвитку системи реабілітації в сфері охорони здоровʼя. Для покращення якості МОЗ ініціювало розвиток семи реабілітаційних центрів досконалості. Це ті медзаклади, які вже демонструють чудові результати та застосовують найкращі практики. Вони є осередками безцінного досвіду. На їх базі застосовуються передові методики та відбувається навчання фахівців із мультидисциплінарних реабілітаційних команд. У співпраці з провідними європейськими реабілітаційними центрами вже понад 700 українських спеціалістів з 35 медичних закладів пройшли стажування у закордонних клініках. МОЗ продовжуватиме цьому активно сприяти та всіляко підтримувати, адже це та сучасна якісна медицина, над побудовою якої ми працюємо.” — Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України.

На форумі обговорили суттєві зміни, які відбулися у сфері реабілітації в системі охорони здоров’я України. Одним із ключових досягнень стало впровадження пацієнтоцентричного підходу до надання реабілітаційних послуг. Він базується на мультидисциплінарній роботі фахівців і орієнтований на індивідуальні потреби пацієнта. Важливо, що система реабілітації наблизилася до європейських стандартів і відповідає рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Концепція розвитку системи реабілітації передбачає, що стаціонарне реабілітаційне відділення має працювати на базі кожної кластерної та багатопрофільної надкластерної лікарні. Загалом їх 221. Наразі вони вже функціонують у 70 % таких медзакладів (154 відділення).

Загалом завдяки підтримці держави та донорів МОЗ вдалося закупити реабілітаційне обладнання для 194 медичних закладів на загальну суму понад 160 мільйонів гривень. Також в межах спільного зі Світовим банком проєкту виділено фінансування на ремонт стаціонарних відділень з реабілітації 8 медзакладів у 6 областях — Житомирській, Кіровоградській, Івано-Франківській, Полтавській, Хмельницькій, Чернігівській.

Під час обговорення зазначили, що в медзакладах до реабілітаційних команд долучають соціальних працівників. Це вкрай важливе нововведення, адже ці фахівці допомагають пацієнту ще в лікарні, наприклад, відновити документи, оформити соціальну допомогу чи знайти потрібні послуги. Розпочато експериментальний проєкт з дуальної підготовки фахівців у сфері охорони здоров’я, який покращить якість освіти та збільшить кількість спеціалістів у реабілітаційних відділеннях.

Міністр наголосив на подальших кроках, запланованих на 2025 рік. Серед них: розробка галузевих стандартів з реабілітації разом із фахівцями-практиками, подальший розвиток центрів досконалості для навчання мультидисциплінарних команд з інших закладів та впровадження монопослуги, щоб кожен пацієнт за потреби мав можливість отримати необхідну допомогу від одного фахівця з реабілітації.

Також триває розвиток амбулаторного формату реабілітаційної допомоги. Він в першу чергу орієнтований на людей, які потребують довготривалого відновлення. Міністерство охорони здоров’я продовжить працювати, аби у всіх кластерних та багатопрофільних надкластерних лікарнях запрацювали сучасні безбар’єрні реабілітаційні відділення.

Довідково: щороку до Міжнародного дня людей з інвалідністю представники центральних органів виконавчої влади, громадських та міжнародних організацій, осіб з інвалідністю обговорюють нагальні питання. 

Національний форум прав людей з інвалідністю «На шляху до ЄС» організовано громадською спілкою «Ліга Сильних» та громадською організацією Fight For Right у партнерстві з UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні, Міжнародним фондом «Відродження», Представництвом ЄС в Україні, Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES Ukraine) в Україні, National Democratic Institute (НДІ), MacArthur Foundation, New Democracy Fund, Kvinna till Kvinna та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (Women’s Peace & Humanitarian Fund), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та британської допомоги від уряду Великої Британії.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції