Вибір редакції Новини

МОЗ звернулося до КМДА для отримання пропозицій щодо формування спроможної мережі медзакладів столиці

МОЗ звернулося до КМДА для отримання пропозицій щодо формування спроможної мережі медзакладів столиці

Міністерство охорони здоров’я України звернулося до Київської міської державної адміністрації з проханням надіслати до 13 грудня 2024 року перелік закладів охорони здоров’я, які увійдуть у спроможну мережу, та відповідного плану розвитку госпітального округу міста Києва. Нещодавно уряд України затвердив зміни до Порядку функціонування госпітальних округів і кластерів та встановлення їхніх меж. Постановою визначаються особливості формування спроможної мережі медзакладів на території м. Києва з визначенням надкластерних та кластерних закладів охорони здоров’я.

З січня 2025 року маршрути транспортування пацієнтів з інсультами, інфарктами та політравмою бригадами екстреної медичної допомоги узгоджуватимуться з МОЗ України. Це сприятиме більш ефективному наданню медичних послуг, оскільки пацієнти потраплятимуть у медзаклади, які відповідають їх потребам та можуть забезпечити ефективне лікування того чи іншого захворювання, мають навчених профільних фахівців та необхідне обладнання.

Формування спроможної мережі у столиці має певні особливості, які враховані у змінах до Порядку функціонування госпітальних округів і кластерів.

Зокрема, у складі спроможної мережі м. Києва визначаються:

  • надкластерні заклади охорони здоров’я;
  • кластерні заклади охорони здоров’я;
  • надавачі медпослуг, які надають первинну медичну допомогу;
  • центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф із пунктами постійного базування бригад екстреної медичної допомоги.

Надкластерними закладами охорони здоров’я у м. Києві визначаються:

– багатопрофільні лікарняні заклади для дорослих з розрахунку один такий заклад на 600 тис. осіб з урахуванням територіальної доступності до медичного обслуговування та спроможності закладів його забезпечити;

– багатопрофільні лікарняні заклади для дітей із розрахунку один такий заклад на 1,5 млн осіб з урахуванням територіальної доступності до медичного обслуговування дітей та спроможності закладів його забезпечити;

– заклади охорони здоров’я, які виконують функцію головного центру з організації і надання медичної і реабілітаційної допомоги, із розрахунку один такий заклад на госпітальний округ за такими напрямами:

  • онкологічний,
  • психіатричний,
  • фтизіопульмонологічний,
  • перинатальний.

Кластерними закладами охорони здоров’я у м. Києві визначаються багатопрофільні лікарняні заклади для дорослих з розрахунку один такий заклад на 400 тис. осіб.

Крім цього, у Києві знаходиться багато спеціалізованих медзакладів, які обслуговують певну категорію людей або працюють у специфічних напрямах. Вони не є частиною звичайної мережі лікарень, як у інших областях. Тому для Києва змінено загальні критерії формування мережі лікарень, щоб врахувати цю специфіку.

Зміни передбачають, що тепер спеціалізовані та відомчі заклади зможуть бути включені до маршрутів екстреної медичної допомоги, а отже надавати свої послуги більшій кількості людей.

Торік МОЗ завершило третій, інфраструктурний, етап медичної реформи – формування спроможної мережі медзакладів. Його мета – оптимізація ресурсів шляхом забезпечення чіткого переліку медичних послуг у конкретно визначених закладах, де держава може гарантувати наявність всього необхідного сучасного обладнання та висококваліфікованих фахівців, тобто створені умови, аби пацієнту була надана медична допомога на найвищому рівні

Відповідно, кожна область є окремим госпітальним округом, поділеним на кластери. Лікарні в округах поділяються на три рівні, залежно від їх ролі – переліку медичних послуг, які мають надаватися: загальні, кластерні та надкластерні. Також були затверджені плани розвитку госпітальних округів спроможної мережі медзакладів. До реформи наразі залучені області, де не ведуться активні бойові дії. Тому спроможна мережа не впроваджується у Запорізькій, Донецькій, Луганській, Херсонській, Миколаївській областях та на території АР Крим. Однак протягом шести місяців після припинення воєнного стану ці регіони мають подати пропозиції щодо визначення спроможної мережі закладів охорони здоров’я. Донині відповідні пропозиції не були отримані й від Київської міської державної адміністрації.

Загалом на сьогодні у 19 областях країни до спроможної мережі увійшли 562 лікарні. З них 123 – надкластерні, 157 – кластерних та 282 – загальні.

Відповідно до Порядку функціонування госпітальних округів і госпітальних кластерів та встановлення їх меж, спроможна мережа затверджується Головою Ради міністрів Автономної Республіки Крим, головою обласної, Київської чи Севастопольської міської держадміністрацій за погодженням з МОЗ України.

Одночасно зі спроможною мережею затверджується й план розвитку госпітального округу за погодженням з МОЗ, який переглядається не рідше ніж один раз на три роки.

У зв’язку з врегулюванням питання щодо особливостей спроможної мережі міста Києва, МОЗ звернулося до КМДА для надання пропозицій щодо формування спроможної мережі столиці та проєкту плану розвитку госпітального округу м. Києва. Це дасть змогу ефективно організувати маршрути транспортування пацієнтів та забезпечити пацієнтам доступ до якісної та необхідної медичної допомоги.

Більш детально ознайомитися з інформацією щодо формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я України можна за посиланням.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції