Верховна Рада не підтримала законопроект, за яким «Феофанія» та медзаклади НАМНУ не входили до загальної медичної реформи та закріплювався окремий бюджет. Працюватимуть, як всі!
За офіційним повідомленням Міністерства охорони здоров’я, Верховна Рада не підтримала відповідний законопроект, який місяць тому підготували у Кабміні. Цей законопроект мав на меті відокремити відомчі медичні заклади.
«Верховна Рада не підтримала законопроект про виключення лікарні «Феофані» і медзакладів НАМНУ з принципа «гроші йдуть за пацієнтом», — повідомляють у прес-службі МОЗ України.
Таким чином, відомчі медичні заклади будуть вимушені приєднатись до медичної реформи та загальної системи фінансування через Національну службу здоров’я України, а головне — звичайні громадяни зможуть безперешкодно отримувати сучасне лікування там, де раніше приймали виключно топ-чиновників та народних депутатів.
Повний перехід всіх медичних закладів Державного управліннями справами та Національної Академії Медичних Наук України має завершитись вже до кінця поточного року. З 2020 року вони будуть отримувати фінансування виключно за надані населенню медичні послуги від НСЗУ.
Передвиборчі обіцянки: Які зміни в медичній галузі планують політичні партії перед виборами в Раду?
«З 2020 року всі медичні заклади в Україні повинні грати за єдиними правилами. Більше не має існувати привілегірованих медичних систем, наприклад, окремих медичних систем для депутатів і чиновників. Ми створюємо единий медичний простір. Лікарні відкривають свої двері для пацієнта, який має право обрати будь-який медзаклад для свого лікування. Гроші підуть за пацієнтом. Таклікарні отримуватимуть гроші», — пояснює майбутнє медреформи заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.
Пояснення МОЗ: Про пільгові умови отримання пенсії та інші пільги для медиків
Комментировать