День в історії

Федір Краузе — видатний нейрохірург Німеччини

10 березня 1857 року в Німеччині народився Федір Краузе один з основоположників німецької нейрохірургії. Став відомим завдяки застосуванню електростимуляції при хірургічному лікуванні епілепсії, а також ввійшов в історію хірургії як лікар який намагався створити функціональну карту кори головного мозку. Також значним чином вдосконалив методики оперування в нейрохірургії.

Завдяки Краузе в пластичній хірургії почали використовувати техніку пересадки вільних шкірних “клаптів” (цей метод розробив Краузе тому і отримав згодом назву — клапоть Краузе).

Позитивним чином хірург відзначився в лікуванні епілепсії. Основним напрямком в лікуванні фокальної епілепсії було видалення епілептичного вогнища. Особливістю методу також було використання електростимуляції. Хірург провів приблизно 400 подібних операцій з чого зробив висновок:

 «Чим раніше оперувати фокальну епілепсію — тим краще» — вважав Федір Краузе

Невеликий перелік досягненнь хірурга:

У 1909 році хірург вперше провів операцію по видаленню секвестрованої грижі міжхребцевого диска.
У 1898 році до нього звернувся хворий зі скаргами на шум у вусі. Це наштовхнуло його на думку, що слуховий нерв можна перерізати аналогічно трійчастому. Кістково-пластична трепанація задньої черепної ямки була проведена в положенні хворого сидячи. Таким чином вдалося здійснити доступ до слухового нерву.
З 1908 року він став користуватися методикою відсмоктування при видаленні пухлини головного мозку.
Вже в 1911 році він попереджав про небезпеку люмбальної пункції при підвищенні внутрішньочерепного тиску і описав перевага вентрикулярного дренування в подібних випадках.
Також слід зазначити, що хірург зробив великий внесок у розробку техніки видалення пухлин головного і спинного мозку.

20 вересень 1937 року  Федір Краузе  пішов з життя та за свій внесок в розвиток хірургії отримав від Німецької асоціації нейрохірургів медаль Федора Краузе.

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції