Вибір редакції До уваги

FAQ від МОЗ для лікарів щодо набору балів БПР у 2020 році

Студенти_Медпросвіта

Практично БПР в Україні впроваджується з квітня минулого року. А цьогоріч він став обов’язковим. Водночас лікарі мають запитання щодо своєї освітньої діяльності. Зібрали відповіді на найпоширеніші з них.

Спеціальність та нарахування балів

Запитання 1: Якщо лікар має кілька спеціальностей, чи потрібно набирати по 50 балів окремо по кожній?

Відповідь 1: Ні, не потрібно, оскільки наказ не передбачає обмеження балів БПР виключно “за фахом”.

Запитання 2: Бали необхідно набирати лише за своєю спеціальністю?

Відповідь 2: Бали необхідно набирати відповідно до потреб вашої індивідуальної лікарської практики, на власний розсуд.

Запитання 3: Якщо лікар, наприклад, за один рік набрав 30 балів, а за наступний 80 балів, чи сумуватиметься результат за 2 роки?

Відповідь 3: Ні. Кількість балів не сумується за кілька років, вся концепція БПР вибудовується на регулярному навчанні впродовж життя. Винятки можуть бути для окремих випадків, передбачених пунктом 4 Розділу V Порядку проведення атестації лікарів (стан здоров’я лікаря, військові дії, надзвичайні ситуації природного і техногенного характеру тощо).

Запитання 4: Чи сумуються бали за англомовні та україномовні онлайн курси? Тобто чи можна набрати 20 балів за англомовні та 15 балів за україномовні (35 балів в сумі)?

Відповідь 4: Додаток 5 не передбачає обмежень щодо додавання балів за англомовні та україномовні курси.

Запитання 5: Чи діють вимоги щодо накопичення балів БПР у період відпусток у зв’язку з вагітністю та пологами або догляду за дитиною?

Відповідь 5: Ні. На цей період вимоги не розповсюджуються, хоча за бажання лікаря у такій відпустці виконувати їх можна.

Освітнє портфоліо

Запитання 6: Чи треба надсилати копію індивідуального портфоліо для щорічної перевірки у 2020 році?

Відповідь 6: Ні. Щорічна перевірка особистих освітніх портфоліо планується з 2021 року. Тобто до 01 березня 2021 року необхідно буде надіслати портфоліо за 2020 рік.

 

У МОЗ навели перелік корисних ресурсів де можна набрати бали БПР

Особливі випадки

Запитання 7: Яка процедура БПР передбачена для науково-педагогічних працівників медичних університетів?

Відповідь 7: Усі лікарі України зобов’язані виконувати єдині вимоги до БПР. Порядок атестації науково-педагогічних працівників вищих медичних закладів визначено наказом МОЗ України від 22 лютого 2019 року №446.

Запитання 8:  Чи стосується БПР біологів та біохіміків? Чи для цих спеціалістів актуальний ПАЦ?

Відповідь 8: Нині БПР запроваджено для лікарів. Тому вимоги наказу МОЗ України №588 щодо атестації професіоналів з вищою немедичною освітою поки залишаються чинними. В майбутньому концепція БПР має поширюватися на всі категорії працівників сфери охорони здоров’я: фармацевтів, професіоналів з вищою немедичною освітою, медичних сестер та інших фахівців.

Де навчатися?

Запитання 9: Які саме англомовні онлайн-курси визнаються при оцінюванні БПР?

Відповідь 9: Окремого переліку “визнаних МОЗ” курсів чи провайдерів поки не існує. Обирайте види освітньої діяльності та надавачів освітніх послуг відповідно до власних потреб та можливостей.

Запитання 10: Чи залишаться заклади післядипломної освіти без курсантів?

Відповідь 10: Без користувачів однозначно залишаться ті надавачі освітніх послуг, які пропонуватимуть неякісний контент і не намагатимуться адаптуватись до потреб цільової аудиторії. Для інших концепція БПР – нескінченне джерело причин самовдосконалюватись та можливість розширити аудиторію.

Запитання 11: Чи обов’язково проходити тематичні курси на базових кафедрах, якщо балів вистачає за рахунок конференцій та інших заходів?

Відповідь 11: Ні, необов’язково. Перевагою безперервного розвитку якраз і є те, що лікарі вільно можуть обирати надавача освітніх послуг та заходи БПР відповідно до власних потреб та можливостей. Будь ласка, перекажіть це колегам 🙂

Запитання 12: Які заходи є обов’язковими для БПР?

Відповідь 12: Жоден захід не має обов’язкового характеру. Лікарі вільно можуть обирати заходи відповідно до професійних потреб.

Чим регулюється БПР?

Запитання 13: Яким нормативним актом затверджується перелік курсів Тематичного Удосконалення лікарів?

Відповідь 13: На сьогодні загальний перелік циклів тематично удосконалення регламентується наказом МОЗ України від 07 грудня 1998 року №346 “Про затвердження Переліку назв циклів спеціалізації та вдосконалення лікарів і провізорів у вищих медичних (фармацевтичному) закладах (факультетах) післядипломної освіти”. Тематика окремих циклів визначається навчально-виробничими планами закладів та факультетів післядипломної освіти.

Запитання 14: Яким документом регулюється БПР?

Відповідь 14: Постанова Кабінету Міністрів України № 302 від 28 березня 2018 року та Наказ МОЗ України від 22 лютого 2019 року №446 регулюють впровадження  безперервного професійного розвитку для лікарів.

Комментировать

Нажмите для комментария