Новини

Фактично новий Mercedes Sprinter для швидкої застряг на митниці, бо владі він не підходить

Представники української діаспори передали автомобіль для української швидкої ще 4 місяці тому, але митники його не впускають, бо стандарт авто нижче ЄВРО-5.

Автівка дійсно майже нова, але нічого зробити з ситуацію на митниці в Сумах не можуть. З квітня цього року карета швидкої чекала на розмитнення, але не сталося. Машина продовжує покриватися іржею, а влада гальмує вирішення цього питання.

І в Кабміні і в Верховній Раді посилаються на закон, за яким просто неможливо розмитнювати таків авто. «Машина повинна відповідати екологічним стандартам по викиду вихлопних газів Євро 5. Але цей Мерседес відповідає вимогам ЄВРО-3. Так, автомобіль сучасний. Так, такі використовують по всій Європі. Але – розмитнити не можемо. Інакше – порушуємо закон», — відповідають на претензії представники влади.

Саму ж карету швидкої допомоги планували подарувати лікарні в місті Глухів. Медики надзвичайно засмучені ситуацію, так як на сьогоднішній день майже весь автопарк медичного закладу представляє собою металолом на колесах.

Мерседес-спринтер вже покинув українську митницю. Він був відправлений назад до Нідерландів, бо закінчився термін безкоштовної стоянки. Там вже зрозуміють, що від так гуманітарна допомога Україні не дуже й потрібна, якщо для таких випадків не можуть зробити просте виключення.

Представник української діаспори в Нідерландах Віра Луценко також повідомляє, що загалом був план по наданню близько 300 карет швидкої допомоги для Україні. Всі вони були в процесі закупівлі різними діаспорами, з різних країн. Але на якому етапі цей процес не повідомляється.

Комментировать

Нажмите для комментария