Новини

Фахівці НІССХ імені М.М. Амосова відвідали Закарпаття в рамках Всеукраїнського проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф»

 15-16 жовтня у рамках проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» Закарпаття відвідали перший заступник директора НІССХ імені М.М. Амосова, член-кор. НАМН України Василь Лазоришинець, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Хірургія серця і магістральних судин у дорослих» д.мед.н. Костянтин Руденко та бригада фахівців Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова та Інституту педіатрії акушерства і гінекології.

У рамках програми робочого візиту відбулася науково-практична конференція за участю кардіологів, терапевтів, педіатрів, лікарів сімейної медицини, швидкої допомоги та інших фахівців міст та районів області. Фахівці НІССХ імені М.М. Амосова та ІПАГ розповіли про новітні методи, які застосовуються у сучасній практиці, про своє бачення організації взаємодії та наступності при лікуванні хворих з серцево-судинними патологіями. У доповідях місцевих фахівців був озвучений досвід роботи кардіологічної та кардіохірургічної служб у складних з логістичної точки зору умовах гірського Закарпаття.

Як йшлося під час конференції, у 2013 році Закарпатська область увійшла в першу трійку областей України по використанню малоінвазивних інтервенційних методик, в тому числі і при лікуванні гострого коронарного синдрому, та є однією з небагатьох областей, де вдалося знизити смертність від гострого інфаркту міокарда. В 2014 році ця тенденція зберігається. У Закарпатській області був розроблений та впроваджений перший в Україні протокол допомоги при гострому коронарному синдромі хворим у віддалених районах.

Так, якщо у країнах Західної Європи кількість КВГ коливається від 2000 до 3000, а стентувань при ГКС – 500-600 на 1 млн населення, в Україні біля 550 КВГ та 200 стентувань на 1 млн населення, то у Закарпатській області ці показники складають за 2014 р. – КВГ 1000, стентувань 360 на 1 млн населення.

Що стосується великої кардіохірургії, то у 2009 році на базі Закарпатського обласного клінічного кардіологічного диспансеру працює кардіохірургічне відділення на 20 ліжок, а з 2011 року розгорнуто палату інтенсивної терапії на 6 ліжок. Сьогодні у відділенні проводяться коронарне шунтування усіма існуючими в світовій кардіохірургії методиками (більшість операцій проводиться на працюючому серці), протезування та пластика клапанів, хірургічне лікування патологій аорти та інші кардіохірургічні втручання.

Для вирішення соціально значимого питання надання екстреної допомоги мешканцям віддалених від обласного центру районів фахівці та керівництво області бачать створення сателітного рентген-хірургічного відділення ЗОККД на базі Хустської районної лікарні. Це дозволить надавати найбільш ефективну інтервенційну допомогу всім пацієнтам області з ГКС та відмовитись від проведення тромболітичної терапії. Наразі у приміщенні вже закінчуються ремонтні роботи та найближчим часом в ньому може розпочатися інсталяція ангіографічного обладнання.

Також київські та місцеві фахівці провели спільне обстеження та консультації пацієнтів. Так, в Ужгороді було проконсультовано більше 30 дорослих та 40 дітей, в обласній клінічній дитячій лікарні у Мукачево – 123 маленьких пацієнти, у Хусті – 96 дітей та 80 дорослих.

За підсумками візитів були проведені робочі зустрічі В.В. Лазоришинця та К.В. Руденка з першим заступником голови облдержадміністрації Закарпатської області В.В. Рівісом та в.о. начальника управління охорони здоров’я Т.В. Міцьо, на яких були обговорені реальні шляхи покращення допомоги хворим на серцево-судинні захворювання та підвищення їх доступності до високоспеціалізованої допомоги. Також відбулася зустріч з керівництвом Хустського району.

Довідково

Всеукраїнський проект «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» стартував у вересні 2014 року у Черкасах. Відбулися поїздки до Черкаської, Сумської, Житомирської (у тому числі м. Новоград-Волинський), Полтавської (з відвідуванням м. Кременчук), Запорізької (в тому числі м. Бердянськ), Вінницької, Дніпропетровської, Тернопільської, Волинської, Рівненської, Львівської (з відвідування Турківського району), Хмельницької, Одеської, Івано-Франківської, Чернівецької, Чернігівської (у тому числі м. Прилуки), Миколаївської, Херсонської, Донецької (Краматорськ та Маріуполь) та Луганської (Сєвєродонецьк) областей, міст Богуслав та Бровари Київської області.

Проект спрямований на вирішення низки питань підвищення якості надання медичної допомоги населенню та доступності високоспеціалізованої діагностики й лікування. Впровадження в усіх регіонах (з урахуванням місцевих особливостей) якісної та доступної діагностики, ургентної догоспітальної та госпітальної кардіохірургічної допомоги є питанням національної значущості.

Комментировать

Нажмите для комментария