Новини

Фахівці НІССХ ім. М.М. Амосова відвідали Харківщину в рамках проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф»

19-20 листопада у рамках проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» відбувся виїзд до Харківської області бригади фахівців Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова та Інституту педіатрії акушерства і гінекології.

У рамках програми робочого візиту відбулася науково-практична конференція за участю обласних та районних кардіологів, терапевтів, лікарів сімейної медицини, швидкої допомоги, а також сателітне засідання «Вроджені вади серця. Сучасний підхід до діагностики та лікування» для педіатрів, неонатологів, дитячих кардіо-ревматологів та акушерів-гінекологів. Фахівці НІССХ імені М.М. Амосова, ІПАГ, Харківської медичної академії післядипломної освіти та ДУ «Інститут загальної та невідкладної хірургії імені В.Т. Зайцева НАМН» розповіли про новітні методи, які застосовуються у сучасній практиці, про своє бачення організації взаємодії та наступності при лікуванні хворих з серцево-судинними патологіями, необхідності створення в області єдиного медичного простору незалежно від підпорядкованості лікувальних закладів.

Київські та харківські фахівці провели також спільне обстеження та консультації пацієнтів: 50 дітей, 11 з яких потребують кардіохірургічної корекції вад, та 48 дорослих пацієнтів, 26 з яких потребують хірургічного лікування.

В цілому, у Харківськiй області працює чотири реперфузійних центри: у КЗОЗ «Обласна клінічна лікарня – центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», ДУ «Інститут загальної та невідкладної хірургії імені В.Т. Зайцева НАМН», ДЛПЗ «Центральна клінічна лікарня Укрзалізниці» та приватний центр на базі Харківської міської лікарні №8. При цьому на даний час екстрена допомога хворим на гострий коронарний синдром методами інтервенційної кардіології за рахунок бюджетних коштів проводиться тільки у КЗОЗ «Обласна клінічна лікарня – центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», хоча ІЗНХ імені В.Т. Зайцева теж має усі можливості надавати екстрену допомогу у своїх катетерних лабораторіях. Обидва ці заклади працюють у режимі 24 години 7 днів на тиждень.

Серцево-судинна хірургія представлена в ІЗНХ імені В.Т. Зайцева, де проводиться майже увесь спектр кардіохірургічних втручань дорослим та дітям.

Що стосується кардіологічної допомоги мешканцям області, то проблемним питанням залишається недостатня забезпеченість служби медичними фахівцями – з 28 міст та районів у 13 немає жодного кардіолога. Дитячі кардіо-ревматологи є тільки в обласному центрі, Харківському та Чугуївському районах.

Гострим питаннями в області є недостатня забезпеченість реперфузійних відділень витратними матеріалами за бюджетні кошти. Також суттєвих змін потребує логістика швидкої доставки пацієнтів з невідкладними станами в незалежності від їх мешкання та підпорядкування медичного закладу.

За підсумками візиту К.В. Руденко провів робочу зустріч з Головою обласної ради С.І. Черновим та директором департаменту охорони здоров’я ДОЗ О.В. Галацаном. Були обговорені питання створення в області єдиного медичного простору з надання допомоги пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями. Особливо це питання є життєво важливим при наданні екстреної допомоги хворим з гострим коронарним синдромом. Вирішено розробити та затвердити наказ по створенню обласної реперфузійної мережі з метою раціонального та оптимального використання ангіографічного обладнання для мешканців Харкова та області.

20 листопада фахівці НІССХ імені М.М. Амосова та ІПАГ прочитали лекції студентам та викладачам Харківського національного медичного університету.

Довідково

Всеукраїнський проект «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» стартував у вересні 2014 року. Він спрямований на вирішення низки питань підвищення якості надання медичної допомоги населенню та доступності високоспеціалізованої діагностики й лікування.

В рамках проекту відбулися поїздки до Черкаської, Сумської, Житомирської (у тому числі м. Новоград-Волинський), Полтавської (з відвідуванням м. Кременчук), Запорізької (в тому числі м. Бердянськ), Вінницької Дніпропетровської, Тернопільської, Волинської, Рівненської, Львівської (з відвідування Турківського району), Хмельницької, Одеської, Івано-Франківської, Чернівецької, Чернігівської (у тому числі м. Прилуки), Миколаївської, Херсонської, Донецької (Краматорськ та Маріуполь) та Луганської (Сєвєродонецьк), Закарпатської областей, міст Богуслав та Бровари Київської області.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції