Новини

Фахівці фіксують незначне збільшення активності грипу в Україні

Спорадичну активність грипу фахівці Держсанепідслужби фіксують у Волинській, Одеській, Рівненській, Чернігівській та Харківській областях, де в зразках матеріалу пацієнтів із підозрою на хворобу методом ПЛР визначено віруси грипу. Інтенсивність епідемічного процесу властива цій порі року та тримається на низькому рівні.

«Порівняно із минулим тижнем по всій території України відзначається незначне збільшення інтенсивності епідемічного процесу, — зазначає Святослав Протас, керівник Держсанепідслужби України. — Темп приросту захворюваності на грип та ГРВІ збільшився на половину відсотка. Проте показники в усіх регіонах України нині не перевищують епідемічних порогів».

З початку щотижневого моніторингу, з 28 вересня – саме цей тиждень вважають початком епідемічного сезону, фахівцями вірусологічних лабораторій Держсанепідслужби України методом полімеразної ланцюгової реакції досліджено 554 зразки матеріалу від хворих із діагнозами грип та ГВРІ, із них отримали  27 позитивних результатів. Визначено у 19 випадках віруси грипу типу А(Н1N1)pdm09, 1 –  А(Н1N1)сезонний, 6 – А(Н3N2)сезонний та 1 – нетипований. За останній звітний тиждень 14–20 грудня Проведено 286 вірусологічних досліджень від хворих на грип та ГРВІ методом імунофлюоресцентної мікроскопії, з них у 50,7 % випадків результат позитивний. У структурі вірусів, визначених даним методом, найчастіше виділялись віруси парагрипу (45 %), в меншій кількості РС-віруси (28 %), аденовіруси (23 %), віруси грипу типу А (3 %) та В (1%).

Рівень захворюваності за звітний тиждень у нинішньому році на 4,1 % більше аналогічного періоду минулого епідемічного сезону та відповідає середньорічному рівню для відповідної пори року.

За оперативними даними територіальних органів охорони здоров’я з початку епідсезону в Україні зареєстровано більше 1,8 млн випадків захворювань на грип та ГРВІ.  За цей час перехворіло 4,2 % населення України. Із загальної кількості захворілих 69 % — діти віком до 17 років. Найвищі показники захворюваності на грип та ГРВІ відмічаються серед населення Київської області та столиці, найменше ця патологія реєструється у Закарпатській, Тернопільській та Харківській областях.

Всього по Україні ізпопередніми діагнозами «грип та ГРВІ» за майже чотири місяці госпіталізовано понад  58 тис. осіб (3,2 % захворілих), із них 77,5 % становлять діти до 17 років. Рівень захворюваності в епідсезоні 2015–2016 рр. на 3,9 % менша аналогічного минулого періоду.

Станом на 20 грудня вакциновано проти грипу 104266 осіб, що становить 0,24 % від загальної кількості населення, із них діти до 17 років – 21 %. Щеплено 100336 осіб із груп ризику, що становить 18,4 % від запланованих. Вакцинація здійснювалась в основному за рахунок коштів підприємств та місцевих бюджетів. Лікарі зазначають, що незначна кількість проведених щеплень забезпечує індивідуальний захист вакцинованих, проте не створює загальний імунний прошарок серед населення.

Детальніше з інформацією щодо епідемічної ситуації в Україні та вірусологічного моніторингу в епідсезоні 2015–2016 рр. з грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій можна ознайомитися у Інформаційному бюлетні, який підготовлений Українським центром з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України.

Читайте також: У 2016 році МОЗ планує забезпечити доступ до ліків ширшому колу пацієнтів  

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook