Новини

Фахівці обговорили стандарти вищої освіти зі спеціальностей «Охорона здоров’я»

Представлені проекти стандартів вищої освіти зі спеціальностей: «Медицина», «Фізична реабілітація», «Медична та психологічна реабілітація», «Стоматологія», «Фармація», «Медсестринство», «Технології медичної діагностики та лікування»

10-11 березня у ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» відбулося засідання робочої наради членів координаційної та робочих груп щодо обговорення проектів стандартів вищої освіти зі спеціальностей галузі знань «Охорона здоров`я.

Завідувач сектору освіти Управління кадрової політики та освіти МОЗ України, заступник голови координаційної групи Юрій П’ятницький наголосив на тому, що головним завданням наради є формування стандартів освіти з урахуванням національних традицій та досягнень і досвіду європейської системи вищої світи, які б забезпечували фундаментальну наукову, загальнокультурну і практичну підготовки фахівців.

Перед присутніми виступив завідувач сектору науки та інновацій Управління координації центрів реформ МОЗ України, член координаційної групи Олександр Волосовець, який доповів про PhD програми в охороні здоров’я. Про методологію створення стандартів вищої освіти в контексті нової освітньої парадигми доповіла заступник директора ДО «Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки «Медицина» і «Фармація» Марина Мруга.

На окремих питаннях створення нових стандартів вищої освіти для підготовки молодших спеціалістів зупинилася директор Державної установи «Центральний методичний кабінет з підготовки молодших спеціалістів МОЗ України», заступник голови координаційної групи Тетяна Чернишенко.

Ректор БДМУ Тарас Бойчук розповів про досвід забезпечення якості вищої освіти у ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет».

На засіданні були представлені та обговорені проекти стандартів вищої освіти зі спеціальностей: «Медицина», «Фізична реабілітація», «Медична та психологічна реабілітація», «Стоматологія», «Фармація», «Медсестринство», «Технології медичної діагностики та лікування».

Проекти стандартів будуть розміщені на сайті ДО «Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки «Медицина» і «Фармація» при Міністерстві охорони здоров’я України (http://testcentr.org.ua/) для громадського обговорення. Остаточне їх затвердження відбудеться на XIII Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю «Сучасні інновації в медичній освіті і науці та подальші шляхи реалізації Закону України «Про вищу освіту» у вищих медичних (фармацевтичному) навчальних закладах Міністерства охорони здоров’я України», яка відбудеться 12-13 травня 2016 року на базі ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського Міністерства охорони здоров’я України».

Читайте также: МОЗ рекомендує купувати ліки для онкохворих від Grown Agents

Комментировать

Нажмите для комментария