Новини

Київські медики відвідали Вінничину в рамках проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф»

Столичні фахівці спільно з вінницькими лікарями провели обстеження важкохворих пацієнтів області. Всього було обстежено 40 дорослих та 53 дітей. Приблизно 80 % дорослих та 40 % діточок потребують хірургічної корекції вроджених та набутих патологій серця

Фахівці Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова та Інституту педіатрії акушерства і гінекології на чолі із головним позаштатним спеціалістом МОЗ України зі спеціальності «Хірургія серця і магістральних судин у дорослих» Костянтином Руденком вдруге в рамках проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» відвідали Вінницьку область.

На базі Вінницької обласної клінічної лікарні імені М.І. Пирогова відбулась науково-практична конференція за участю кардіологів, кардіохірургів, терапевтів, педіатрів, лікарів сімейної медицини, швидкої допомоги, акушер-гінекологів, неонатологів та інших фахівців. Фахівці НІССХ імені М.М. Амосова, ІПАГ та Вінницького регіонального центру серцево-судинної патології обговорили новітні методи, що застосовуються у сучасній практиці лікування, та мали нагоду висловити своє бачення організації взаємодії та наступності при лікуванні хворих з серцево-судинною патологією.

За останні півтора року значно покращився рівень надання допомоги мешканцям області, що страждають на серцево-судинні захворювання. Так, у 2015 році було надано допомогу 605 хворим з гострим інфарктом міокарда, 477 пацієнтам було проведено ургентну коронарографію та, при потребі, стентування інфарктзалежної артерії у перші години з часу появи симптомів.

Подальші перспективи розвитку кардіохірургії та інтервенційної кардіології обумовлені, зокрема, тим, що у рамках проекту Світового банку у Вінниці розпочинається будівництво нового сучасного регіонального центру серцево-судинної патології. Розпочати будівельні роботи планується восени 2016 року.

Київські фахівці спільно з вінницькими лікарями провели обстеження важкохворих пацієнтів області. Всього було обстежено 40 дорослих та 53 дітей. Приблизно 80 % дорослих та 40 % діточок потребують хірургічної корекції вроджених та набутих патологій серця.

В рамках візиту відбулось відвідання діючого регіонального кардіоцентру з метою оцінки можливості подальшого розвитку кардіохірургічної служби на базі даного закладу.

За результатами візиту Голова правління Асоціації серцево-судинних хірургів України, директор НІССХ імені М.М. Амосова НАМН Василь Лазоришинець та головний позаштатний спеціаліст МОЗ України із спеціальності «Хірургія серця і магістральних судин у дорослих» Костянтин Руденко провели робочу зустріч із керівниками Вінницької області та лікарями Вінницького регіонального центру серцево-судинної патології.

Під час обговорення актуальних та проблемних питань було визначено за доцільне проводити регулярні консультаційні прийоми у віддалених від обласного центру регіонах бригадами фахівців НІССХ імені М.М. Амосова та Вінниці з використанням портативного УЗ обладнання. Підписаний Меморандум між НІССХ імені М.М. Амосова та Вінницькою ОДА про методологічну та науково-практичну допомогу. З боку Асоціації серцево-судинних хірургів України на базі навчального центру, що відкривається НІССХ імені М.М. Амосова, буде проводитись підготовка фахівців Вінниччини.

Довідка. Всеукраїнський проект «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» проходить за ініціативи Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова з вересня 2014 року. Проект спрямований на вирішення низки питань підвищення якості надання медичної допомоги хворим на серцево-судинні та кардіологічні захворювання, доступності високоспеціалізованої діагностики й лікування.

За час роботи проекту відбулися зустрічі з фахівцями та обстеження пацієнтів у всіх регіонах України. Другий етап проекту спрямований на покращення медичної допомоги мешканцям саме віддалених від обласних центрів регіонів.

Читайте також: Лише 100 грамів шоколаду на день попередить серцево-судинні захворювання

Комментировать

Нажмите для комментария