Через дефіцит медичних кадрів Естонія вимушена шукати лікарів серед іноземців, тоді як місцеві спеціалісти їдуть на роботу до Швеції та Фінляндії.
Медичний заклад у місті Кохтла-Ярве, яке знаходиться неподалік від столиці Естонії, наразі приймає на роботу лікарів-спеціалістів з України та Молдови. Це хіба не єдине місто в Естонії, де переважна більшість населення розмовляє російською мовою, отже кандидати не матимуть проблем з мовним бар’єром.
За словами голови правління клініки Тармо Баклера, ключовим фактором для нього є не походження лікаря, а його досвід і рівень знань. Перелік спеціальностей, на які є попит в Естонії включає гінекологів, радіологів тощо.
Варто зазначити, що наразі країни Балтії допомагають іноземним лікарям з нострифікацією дипломів. Отже претендентам достатньо звернутися на майбутнє місце роботи, а там вже допоможуть з оформленням всіх необхідних документів у відповідних консульських відділеннях в Україні.
Как устроиться врачом в Литве? С чего начать и к чему быть готовым?
Відзначимо, що в Естонії нещодавно було підвищено мінімальні зарплати для медичних сестер до 900 євро та для лікарів до 1600 євро у разі роботи на повну ставку. В середньому лікарі в Естонії та інших країнах Балтії отримують близько 2 500 євро. Чи зможуть українські лікарі претендувати на рівну оплату праці, не повідомляється.
В Латвии украинскому врачу очень рады. Особенно украинскому!
Нагадаємо, що громадяни Естонії найбільш гостро з країн Балтії реагують на людей, які не знають естонської (одна з найбільш складних мов у світі), і, особливо, якщо до них звертаються російською. Протягом десятиліття місцеві активісти руйнували пам’ятники часів радянського союзу та проводили посилену натуралізацію.
Комментировать