Новини

Епідрозслідування інфекційних спалахів підозрілого походження розглядали фахівці різних органів на семінарі в Одесі

Фахівці Держсанепідслужби України взяли участь у тижневому семінарі «Вивчення інфекційних спалахів підозрілого походження». Захід організовано для спеціалістів закладів охорони здоров’я, санітарно-епідеміологічної, ветеринарної та інших служб і відомств за підтримки Фонду цивільних досліджень і розвитку (CRDFGlobal) в Одесі.

«Акцент на розгляді будь-якої ситуації, перш за все, як умисної, нині надзвичайно актуальний. Адже завдання навмисної шкоди здоров’ю людей через воду або їжу, кваліфіковане у світі як біотероризм, може загрожувати кожній країні. Тому готовність вітчизняних фахівців усіх рівнів до таких надзвичайних ситуацій дуже важлива», — зазначає Святослав Протас, керівник Держсанепідслужби України.

Учасники ознайомилися із практичними аспектами оперативного оцінювання та розслідування спалахів підозрілого походження. З’ясували особливості розслідування випадкового або умисного зараження.

Зокрема розглянули світовий досвід – широковідомі інциденти з біологічними та отруйними речовинами, що передаються з їжею та водою. Зокрема, отруєння медсестер у Пакистані у березні 2012 року, зараженим тортом в Іраку у січні 2008 року, невідомими речовинами у школах для дівчат в Афганістані у 2009-2012 роках, зерном у Іраку у 1971 році. Зацікавив фахівців і розгляд практичних аспектів розслідування молочного скандалу у Китаї у 2008 році, умисного зараження яйцями аскарид студентів у Канаді 1970 року, випадку, коли фактор передачі збудника під час спалаху холери на Гаїті у 2010 році визнано воду з річки Артібоніт.

«Фахівці отримали знання, що дозволять бути обізнаними та розрізняти у важких випадках навмисні та природні спалахи, – коментує фахівець Держсанепідслужби Галина Романко, яка брала участь у тренінгу. – Розглянули загальну картину різноманітних спалахів та порядок дій у кризовій ситуації».

Під час навчання розглянули тези концепції про біологічну та токсичну зброю та заходи, спрямовані убезпечити від диверсій пов’язаних із питною водою та харчовими продуктами. Як приклад розглядали ситуацію із поширенням сальмонельозу в США та спалах туляремії в Косово.

Одним з етапів семінару була спільна практична робота фахівців із  різних відомств. Зокрема, на практичних завданнях відпрацювали  комплексне розслідування спалахів підозрілого походження. Обговорили роль ветеринарів у розслідуванні спалахів, що передаються з їжею в Україні та світі. Розглянули варіанти вибору та використання засобів індивідуального захисту та роль лабораторії у розслідуванні, взятті та обробці зразків.

Семінар проходивна базі Українського тренінгового центру з біобезпеки та біозахисту ДУ «Український науково-дослідний протичумний інститут ім. І.І.Мечнікова МОЗ України».

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook