День в історії

14 січня: Еммі Кароліна Раппе — цікава істрія медсестри про яку варто дізнатися

14 січня 1835 року в Швеції з’явилася на світ Еммі Кароліна Раппе –жінка яка стала однією з найперших, хто запровадив системи навчання медичних сестер в Швеції.

Еммі Кароліна  зростала в знатній сім’ї барона Адольфа Фредеріка Раппе і Ульріки Катаріни Вільгельміни Хаммаршельд.

Еммі Кароліна Раппе

У 1866 році розпочала навчання в Школі сестер милосердя і акушерок Флоренс Найтінгейл при лікарні Святого Фоми в Лондоні. Еммі стала ідеальною кандидатурою серед тих, хто міг би заснувати в Швеції школу для навчання професійних сестер милосердя.

У 1867-му році повернулася до Швеції, де продовжила своє навчання в Сальгренскій лікарні. Також додатково здобувала знання ще в декількох клініках Стокгольма.

Після демонстрації відмінно засвоєних знань Еммі Кароліну призначили головною медсестрою. Згодом вона стала директором нещодавно відкритої школи сестер милосердя в Уппсалі.

У 1877 році перевелася в центральну лікарню Уппсали де сумлінно працювала на протязі багатьох років та віддавала всю свою любов та доброту хворим.

У 1886 році Еммі вийшла на пенсію, але не змогла проводити весь свій вільний час удома, тому майже одразу почала займатися інспекцією лікарень.

У 1896 році Еммі Кароліна Раппе пішла з життя, але назавжди залишилася для шведів найвідданішою сестрою милосердя.

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції