Представники Благодійного фонду «Пацієнти України» і акціонерного товариства «Арцінгер» не змогли надати точної інформації про те, як саме український фармацевтичний ринок можна вберегти від надходження неякісних ліків, якщо буде прийнято законопроект, пропонований цими організаціями.
Наприклад, один з партнерів АО Лана Сінічкіна, запевнила, що у тих країнах, де потужна юрисдикція і належним чином перевіряють зареєстровані препарати, ліки не можуть бути небезпечними або ж неефективними.
Хоча, вона так і не прокоментувала ту ситуацію, що країни з сильним законодавством, не визнають ліки, зареєстровані одна у одної. До того ж вона не спростувала інформацію про те, що в Євросоюзі, США і Канаді можуть бути зареєстровані ліки, виготовлені в Індії. При цьому, правда, діє заборона на їх продаж на внутрішніх європейських та американських ринках. Єдине, про що обмовилась Сінічкіна, що вона не може це коментувати, тому що в кожній країні свої правила і свої винятки, тому треба розглядати законодавство кожної країни окремо.
Також вона не дала відповіді на питання журналістів про те, з яких саме країн в Україну надходитимуть ліки. І як бути із ситуацією, коли ліки мають європейську реєстрацію, а вироблені, наприклад, в Пакистані, повідомляє pharma.net.ua
Натомість експерти розповіли, що їм невідомо про можливості реєстрації в країнах з жорсткою юрисдикцією ліків, що вироблені в будь-якій країні світу для експорту до третіх країн.
При цьому на брифінгу йшлося про те, що американське FDA дає дозвіл на реєстрацію тих ліків, вироблених в будь-які країні світу, щоправда, такі ліки не допускаються до продажу на внутрішньому ринку США.
Читайте також: Гройсман преодолеет все препятствия, которые мешают ввозу препаратов в Украину
Комментировать