Новини

Експерт: Все більше дітей сьогодні народжуються з вродженими вадами розвитку

Дуже багато дітей сьогодні народжується з вродженими вадами розвитку. І це не якась ізольована вада чи окреме захворювання. Це комплексна перинатальна патологія, яка тягне за собою іще багато патологій.

Якщо у новонародженої дитинки уражена центральна нервова система, у неї буде, як правило, і уражений шлунково-кишковий тракту, і уражені легені. «І у структурі захворюваності новонароджених в Україні за 2014  і 2015 роки спостерігається тенденція до збільшення народжуваних з такими вадами. І, на превеликий жаль, вроджені вади розвитку виходять на перше місце у структурі захворюваності», — розповіла в ексклюзивному інтерв’ю «Медпросвіті» головний позаштатний спеціаліст з неонатології МОЗ України Шунько Єлизавета Євгеніївна.

Ще однією дуже важливою проблемою, за її словами, є те, що вроджені вади розвитку стають важчими, бо стають більш поєднуваними, а пов’язано це із тим, що в Україні з кожним поколінням погіршується стан репродуктивного здоров’я жінок.

«На жаль, молодь не ставиться з повагою до свого репродуктивного здоров’я і як наслідок ми спостерігаємо погіршення репродуктивного стану українок. Справа тут у тім, що в нас немає культури здорового способу життя на рівні держави, відсутня національна програма і загальнодержавна політика, спрямована на профілактичні заходи, як, наприклад, у деяких європейських країнах», — резюмує фахівець.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook