Новини

Експерт: Ліквідація фельдшерських та лікарських бригад у 2023 році зробить ЕМД менш ефективною

Скорая помощь_медпросвіта

Міністерство охорони здоров’я планує до 2023 року виключити лікарські та фельдшерські бригади з роботи ЕМД та замінити їх парамедичними.

Лікар Центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф міста Київ та голова її первинної профспілкової організації Наталя Стахова переконана, що дії Міністерства охорони здоров’я у реформуванні ЕМД призведуть до перевитрати часу та палива для подальшого переправлення пацієнта до лікарні, при тому, що в деяких випадках допомогу можна було б надати вдома.

«Головна функція парамедиков – підтримка функцій та доставка в лікарню. Яка лікарня в нас готова одночасно прийняти велику кількість пацієнтів? Наразі багатьох залишають на місці. Не тільки підтримали функції, але й прямо на місці надали допомоги, полікували, пацієнту стало краще і в лікарню він вже не поїде – нема потреби», — переконана Стахова.

Нагадаємо, що наразі Міністерство охорони здоров’я вже офіційно ввело в перелік професій Україні таку спеціальність, як парамедик. За попередніми планами, які були озвучені керівництвом МОЗ, лікарі швидкої будуть перенаправлені до роботи в інтенсивні відділення, в той же час фельдшери пройдуть курс перекваліфікації на парамедика.

В МОЗі хочуть перевчити водіїв на медробітників і створити додаткові бригади парамедиків

«Якщо парамедик приїжджає на виклик, він бере хвору бабцю, везе її з села в лікарню, витрачається бензин та час. Там повинні її повністю обстежити, надати допомогу, поставити діагноз «гіпертонічна криза» і бабуся поїде додому. Не краще б приїхати до бабці з гіпертонічним кризом додому, де вона й залишиться?», — задає питання лікар.

Нагадаємо, що наразі активісти розмістили петицію на сайті Кабінету Міністрів України з проханням заборонити реформу ЕМД у тому вигляді, яку сьогодні пропонує МОЗ.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook