Починаючи з 1 липня, сімейні лікарі, терапевти та педіатри почнуть отримувати фінансування за кожного пацієнта. Це значно підвищить їх заробіток.
Одразу слід звернути увагу на те, що, навіть якщо лікар одразу не підпише 2 000 декларацій, перші півроку (за офіційною інформацією МОЗ – ред.) він отримуватиме додаткове фінансування за кількістю населення, якому медзаклад надає медичну допомогу в певному районі.
«За ту частину населення, з якою заклад не підписав договори, він усе одно отримуватиме кошти. Але за ту частину пацієнтів, які вже підписали декларацію з лікарем, заклад отримуватиме кошти за відповідною капітацією. Відповідно, це економічний стимул підписувати декларації й переходити на нову модель фінансування», — пояснює зміни в галузі радник в.о. міністра Уляни Супрун Олександр Ябчанка.
Супрун: 1 квітня почнеться підписна кампанія між лікарем та пацієнтом
Пан Ябчанка зауважує, що в пацієнтів також буде мотивація підписувати декларації з лікарями якомога швидше.
«Пацієнт зрозуміє, що з кращим лікарем декларації вже підписані, відповідно він уже не зможе його обрати, оскільки той уже набере свої 2 тисячі декларацій. Таким чином, з’явиться стимул для пацієнта», — вважає О. Ябчанка.
Зазначимо, що за оцінками заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка, в перший рік слід очікувати, що лише 30 відсотків населення підпише декларації між лікарем та пацієнтом. За його словами, в сусідній Польщі в перший рік результативність реформи була навіть нижчою.
Комментировать