День в історії

15 березня: Джон Сноу та його видатне відкриття в медицині

Особливо цьому лікарю були вдячні жінки, так як саме він ввів анестезію під час пологів і позбавив багатьох представниць прекрасної статі від нестерпних страждань.

15 березня 1813 року в Англії народився Джон Сноу. Чудовий лікар, завдяки якому пацієнти перестали відчувати біль під час оперативного втручання та жінки під час пологів.

Джон Сноу

Джон Сноу став лікарем, якому вдалося застосувати ефір, під час проведення хірургічних операцій, як анестезуючу речовину.

Саме цей лікар, став першим в історії анестезіологом, який все життя віддав цій стезі.

Слід зазначити, що Сноу був дуже почесним та відомим лікарем в Англії. Саме він зрозумів та обґрунтував той факт, що причиною холери є вживання недоброякісної води.

Цікавитися анестезіологією лікар почав незабаром після введення ефіру в медичну практику, як анестетика і зробив великий внесок у розвиток анестезіології як спеціальності.

Його роботи з ефіром привели до створення різних пристосувань для інгаляції ефіру і до публікації книги «Про вдихання Ефіру» в 1847 році.

Згодом лікар здобув репутацію провідного анестезіолога в Лондоні. Через деякий час Джон перестав використовувати ефір в своїй практиці і став працювати з хлороформом. Звісно лікар оцінював всі ризики для здоров’я пацієнта при використанні хлороформу. Тому розробив спеціальний пристрій для дозованої інгаляції хлороформу з метою уникнення його небажаних побічних ефектів.

Слід нагадати, що Джон Сноу ввів в медичну практику анестезію під час пологів. У 1853 році він проводив анестезію хлороформом Королеві Вікторії, коли вона народжувала Принца Леопольда. Після таких пологів королева залишилася дуже задоволеною.

1858 році, коли лікарю виповнилося лише 45 років він пішов з життя. Але незважаючи на все, йому все ж таки вдалося зробити значний внесок в розвиток анестезіології.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції