Статті

Два близнюки, різні траєкторії COVID-19

Брати-близнюки в Італії захворіли  COVID-19 , перші симптоми з’явились в них одночасно. З огляду на їх спільне генетичне походження та подібні умови життя, лікарі вважали, що у них буде подібний клінічний курс.

Братам було 60 років і вони вважалися гомозиготними близнюками через їх зовнішній вигляд та характеристики. Жоден з них в анамнезі не мав хронічних захворювань та серцево-судинних факторів ризику. Кожен з них мав індекс маси тіла (ІМТ) 26.

Натомість один мав 12-денний час перебування в лікарні і одужав без особливих зусиль, тоді як у іншого розвинулось критичне захворювання і потрібна була штучна вентиляція легенів. Брат із більш серйозною хворобою знаходився в лікарні на 22 дні довше і повільно видужав після госпіталізації.

Давіде Лаццероні, доктор медицини, з Fondazione Don Carlo Gnocchi  в Пармі, Італія, та його колеги описали випадки у листі, опублікованому 8 грудня в Annals of Internal Medicine.

Причина різних траєкторій хвороби є загадкою. Лікарі та дослідники розмірковували на веб-сайті журналу та в соціальних мережах щодо можливих пояснень, таких як невивчені відмінності мікробіому кишечника або початкове вірусне навантаження.

 

Через 10 днів симптомів, включаючи лихоманку, закладеність носа, стомлюваність, задишку та сухий кашель, близнюків госпіталізували з легкою інтерстиціальною пневмонією.

Обидва отримували додатковий кисень, парацетамол, гідроксихлорохін, дарунавір / кобіцистат та еноксапарин у профілактичних дозах від тієї самої медичної групи.

Брата з легкою хворобою виписали без ускладнень. На відміну від цього, у його близнюка «спостерігалося поступове збільшення кількості лейкоцитів і рівня С-реактивного білка, пов’язаних із змінним підвищенням температури тіла», повідомляють автори.

«Більше того, була необхідна неінвазивна вентиляція …. Через 3 дні неефективної вентиляції його перевели в реанімаційне відділення, де він був інтубований і отримував кисень примусово. У нього розвинувся септичний шок від анаеробної бактеріальної інфекції, додатково призначені вазопресори, антибіотики, стероїди та 4 дні інвазивної вентиляції «.

Сімнадцять днів нескладної госпіталізації відбулися після перебування в реанімації. Його відновлення після госпіталізації було повільним, «але закінчилось повним відновленням газообміну без довгострокових наслідків», пишуть автори.

У звіті було виявлено принаймні одну вихідну різницю: пацієнт із легшою хворобою був одружений, тоді як його брат — ні. Але було й більше спільних рис.

«Вони жили за однією адресою і працювали в одному місці, ремонтуючи автомобілі в кузовному цеху», — зазначають автори.

«Відстеження контактів визначило 1 з їхніх клієнтів як ймовірне джерело їх зараження …. Ми також знаємо, що кількість циклів полімеразної ланцюгової реакції, необхідних для отримання виявленої вірусної РНК, було подібним, що свідчить про те, що вірусне навантаження при діагностиці було подібним «.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook