Говорять лікарі

Думки вголос: Нема закону — нема держави!

Нагадую, що Конституція є Основним Законом для будь-якої держави.

Держава, яка не дотримує суворо свою діючу Конституцію та інші діючі закони втрачає власне сутність держави!
У такій державі пануватиме анархія, безлад, корупція, безправ’я. А народ буде позбавлений елементарних ефективних захисних функцій держави, як забезпечення прав на добробут, освіту, житло, медичне обслуговування, безпеку, потерпатиме все більше злиднів.
Одним з яскравих прикладів цього висновку є безглузді реформи, зокрема реформування медицини в Україні.
Ці висновки я роблю, як не байдужий до долі держави громадянин України, маючи за плечами 53 річну успішну медичну практику на відповідальних посадах, досвід депутату Закарпатської обласної Ради ХХІ скликання у найкритичніший період утворення незалежної держави, ветеран праці, дитина війни, лікар вищої категорії.
Цитую 49 статтю діючої Конституції:
«Стаття 49. Кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування.
Охорона здоров’я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровче-профілактичних програм.
Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. Держава сприяє розвиткові лікувальних закладів усіх форм власності.
{Офіційне тлумачення положення частини третьої статті 49 див. в Рішенні Конституційного Суду № 10-рп/2002 від 29.05.2002}
Держава дбає про розвиток фізичної культури і спорту, забезпечує санітарно-епідемічне благополуччя.»
Всього шість коротких речень включають в собі ті необхідні умови, які мали би бути дотримані для ефективної охорони здоров’я наших громадян.
Звісно, що недолугі «реформатори», посилаючись не прямування України до Європи, вже давно не дотримуються цих вистражданих у «конституційну ніч», діючих до цього часу положень, і намагаються все викидати. Тисячами звільняють найдосвідченіших медичний працівників, закривають лікарні, амбулаторії, фельдшерсько-акушерські пункти, укомплектовані, працюючі на високому професійному рівні відділення, не наближають медицину до людей, а все більше віддаляють. Порушуючи діючу Конституцію все більше медичних послуг, операцій роблять платними. Грубо порушується читко розроблена ефективна система профілактики, щеплень та все інше. Міністерством Охорони Здоров’я та підрозділами керують неосвічені в галузі особи.
Навчання медиків все дорожчає, все складнішає, а знання все менше.
Все це здійснюється з грубими порушеннями діючої Конституції. При потребі основний документ держави може бути змінений з дотриманням процедур при позитивному голосуванні 2/3 (конституційної більшості) народних обранців. Але таке не відбулося і сподіваюсь на розсудливість депутатів скоро і не відбудеться.
Отже, закриття наявної мережі закладів охорони здоров’я, лікарень, амбулаторій, скорочення відділень із скороченням персоналу, впровадження платних послуг у державних та комунальних медичних закладах за лікування у повному обсязі без зміни діючого основного закону держави є грубим порушенням законів, тобто злочином. Таких реформаторів треба гнати, відсторонити, а за нанесену шкоду притягти до відповідальності. А Кабінету Міністрів та прем’єру треба поважати діючі закони і діяти в межах законності.
Безплатність медичних послуг вже намагалися торпедувати, звернулися до Конституційного Суду, що виніс остаточне рішення 29 травня 2002 року за № 10-рп/2002 іменем України.

Цитую:
«1. Положення частини третьої статті 49 Конституції України ( 254к/96-ВР ) «у державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно» треба розуміти так, що у державних та комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається всім громадянам незалежно від її обсягу та без попереднього, поточного або наступного їх розрахунку за надання такої допомоги.
2. Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскарженим.»

Ваш лікар і співгромадянин.

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора.

Комментировать

Нажмите для комментария