Хтось звинувачує Супрун у тому, що вона надто сильно зайнята боротьбою з корупцією, а не медичною реформою. Інші хвалять її за сміливість.
На думку радника міністра освіти і науки України Іванни Коберник, Уляна Супрун — одна з тих людей, які не бояться ламати стару систему та готові до суперечок із «селебріті» української медицини.
«Я просто інколи не вірю, що це правда, і що така смілива та мужня жінка очолює українське Міністерство охорони здоров’я. Що вона почала з найстрашнішого й найбільш корупційного — реформи медичних закупівель. Що вона та її команда не бояться говорити правду й діяти згідно зі здоровим глуздом. Що вони все-таки впровадили в Україні міжнародні протоколи, і це перша зима за 12 років, коли моїм дітям при ГРВІ лікар не виписував “противірусні фуфломіцини” (я й раніше не давала, але завжди виписували). Що вона не боїться сказати: “мумія, яка лежить в церкві, і до якої ходять по чудесне зцілення, не може бути на балансі МОЗ», — пише Коберник на власній сторінці у мережі Facebook.
Дійсно, багато хто згоден з її думками. Неодноразово повідомляв про «противірусні фуфломіцини» і Євген Комаровський. Втім, щоб переконатись у правдивості цих слів, достатньо зайти в аптеку і побачити нереальну кількість «анаферонів» та інших аналогічних супер-ліків.
Медичний експерт Віктор Сердюк, у свою чергу, вважає, що Супрун мало займається медициною і забагато уваги приділяє боротьбі з корупцією. Особливо, зважаючи на те, що в Україні для цього є Національне антикорупційне бюро та Генпрокурор Юрій Луценко.
«Вийшло, що у нас єдиний МОЗ на планеті, який бореться з корупцією та її проявами. Може, він це завдання і виконує, але чим тоді зайняті генпрокуратура і НАБУ? У цьому весь парадокс ситуації, що склалася. А лікувати хто буде? Дайте НАБУ поборотися з корупцією, дайте Юрію Луценку показати, який він класний. Ну куди ви претесь? Рятуйте людей, замовте сироватку від ботулізму.»
Такої ж думки дотримується президент Асоціації психіатрів України Семен Глузман.
«Це катастрофа. Тому що реформою взагалі і не пахло. Запропоноване нововведення не лише не обгрунтоване, а й руйнівне. Це ж не реформа, це якісь неконструктивні спорадичні рішення, які потім скасовуються. І виявляється, що ми неправильно зрозуміли Супрун і її команду. Знову ж-таки, команда абсолютно дика якась, складається з маргіналів. У нас всякі міністри були, але такого жаху не було.»
Взагалі пан Глузман критикує Супрун від самого початку її роботи. Нехай, на його думку, вона десь і не допрацьовує, але люди трохи більш далекі від медичної галузі схильні їй довіряти. Такою людиною є Йосиф Зісельс, голова Асоціації єврейських організацій і громад України.
«Я знаю, що вона домоглася прийняття медичної реформи, і про останню є найрізноманітніші думки. Я їх порівнював, опитував своїх знайомих [медиків]. Так ось, хороші лікарі — за. А ті, що, можливо, не такі хороші, — проти. Це вже про щось говорить. Загалом, я, як людина, яка не особливо розбирається в питаннях медицини, швидше підтримав би Супрун. Це позитивне явище, оскільки медицина вже в такому стані, що навряд чи її можна зробити гіршою. Можна лише покращувати», — заявляє пан Зісельс.
Наприкінці хотілося б додати, що зміни, які вносить в галузь охорони здоров’я Уляна Супрун, часом надзвичайно кардинальні. Вона ділить Україну на госпітальні округи, щоб оптимізувати мережу медичних закладів, змінює екстрену медичну допомогу на американську, а лікарям поки лише обіцяє велику зарплату.
З іншого боку, медична реформа ще тільки розпочинається. Перші зміни в роботі галузі почнуться з 1 квітня 2018 року. Так, у Міжнародний день сміху. Але в історії цей день дав початок відомій на весь світ компанії «Apple», було офіційно зареєстровано патент на перший тролейбус, а англійська газета «Таймс» першою в світі опублікувала тижневий прогноз погоди. Може, і для реформи медицини в Україні знайдеться місце в світовій історії цієї дати?
Комментировать