Новини

ДСЕСУ: аварія на ЧАЕС зачепила інтереси багатьох країн світу

І досі, запевняє керівницто Держсанепідслужби, безпека ядерних та уранових об’єктів залишається актуальною проблемою сьогодення

У тридцяті роковини аварії на Чорнобильської АЕС продовжують привертати до себе увагу причини і обставини даної трагедії через масштаби її наслідків для здоров’я населення, навколишнього середовища та економіки нашої держави, а також для сьогодення та майбутнього атомної енергетики.

Причини катастрофи, які зумовили передаварійний стан реактора і катастрофічне зростання його потужності, досить ясні і об’єктивно відображені в багатьох документах, повідомляється на офіцйному сайті ДСЕС України.

Аварія на Чорнобильській АЕС через свої масштаби зачепила інтереси багатьох країн світу. Це стало поштовхом для вкладення нового змісту у поняття «культура безпеки». І важливість проблеми безпеки ядерних та уранових об’єктів завдяки чорнобильській катастрофі усвідомили у  більшості країн світу.

«На жаль держава не у повній мірі віддає борги своїм захисникам-ліквідаторам. На прикладі вивчення впливу природних джерел іонізуючого випромінювання на організм людини у Кіровоградській області можна стверджувати, що крім великих доз опромінення, які отримали ліквідатори у Чорнобильській зоні, повернувшись додому, вони отримують досить великі дози внутрішнього опромінення за рахунок техногеннопідсилених джерел іонізуючого випромінювання природного походження, — зазначає Юрій Брюм, заступник керівника Кіровоградського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби. — Висока смертність серед ліквідаторів обумовлена і, серед інших причин, даним чинником».

Актуальним питанням, яке має розглядатися на державному із подальшим впровадженням державного плану дій  — ситуація з радоном. Європейські країни активно впроваджують заходи із убезпечення населення від шкідливого впливу радіоактивних елементів. Натомість Україна лише робить перші кроки у цьому напрямку. Серед населення досі на сформована культура експлуатації житла. Газ радон може потрапляти у помешкання через тріщини у підлозі, місця стиків стін і підлоги, підвали. Крім того, радон надходить до людського організму через воду із джерел водопостачання. Радон впливає на поширення захворювань на рак легенів, а також, що вже доведено науковцями, викликає у дітей захворювання на лейкемію.

Читайте также: Науково-практична конференція «30 років після Чорнобильської катастрофи: проблеми тиреоїдної патології»

   

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook