Кліщі є переносниками збудників як вірусних, так і бактеріальних захворювань і людей, і тварин. Як попереджають у ДСЕС, кліщі можуть виявитися причиною хвороби Лайма або вірусного кліщового енцефаліту.
Як повідомила прес-служба МОЗу, саме про такі дані розповіли учасники брифінгу «Іксодові кліщі: маленьке створіння – велика небезпека». У брифінгу взяли участь і представники ДСЕС, і представники Українського центру контролю та моніторингу захворювань при МОЗ.
У МОЗі нагадали, що сезон таких кліщів починається аж у березні і закінчується приблизно у листопаді а найвища їх активність спостерігається у квітні-травні та у серпні-вересні.
За словами Олени Фенюк, начальника управління соціально-гігієнічного моніторингу та аналізу ризиків Держсанепідслужби, зараження кліщовим енцефалітом може виявитися причиною дуже тяжких ускладнень, а у деяких випадках — навіть до інвалідності.
Фахівці попереджають, що укусів кліщів слід остерігатися, на прогулянках на природі, і рекомендують:
- одягатися у світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла;
- звільнити від сухої трави, гілок, хмизу місце для привалів, нічного сну на природі;
- під час прогулянки по-можливості оглядати себе та оточуючих через кожні 2 години та обов’язково вдома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям. Вдома одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не варто залишати цей одяг біля ліжка чи спати у ньому. Витрушування одягу не рятує від кліщів. Якщо на природу брали домашнього улюбленця – його теж слід оглянути на наявність кліщів;
- використовувати засоби, що відлякують кліщів – репеленти. Препарати слід наносити відповідно до інструкції.
Як вони «працюють»?
Кліщі присмоктуються до людини не лише під час перебування на природі. Вони вражають і через деякий час, після відвідування зеленої зони, навіть коли залишаються на одязі або речах. Кліщі можуть потрапити до житла із букетами квітів, собаками, іншими тваринами.
Що робити, якщо вас укусив кліщ?
Після укусу кліща, перш за все, треба стежити за самопочуттям і кожного дня міряти температуру тіла упродовж двох тижнів. І щойно ви помітите підвищення температури тіла, хоча б якесь почервоніння, невеличку припухлість на шкірі, відразу звертайтеся йдіть до інфекціоніста.
У разі, коли людина не має можливості звернутися до лікаря, видалити кліща можна і самостійно: розхитуючи кліща з боку вбік пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини, слід повільно його видалити разом із хоботком.
Щойно ви видалили кліща зі свого тіла, місце присмоктування слід змастити розчином йоду, спиртом або одеколоном. Якщо видно, що хоботок залишився в ранці, його видаляють стерильною голкою. Після видалення треба ретельно вимити руки з милом.
Читайте также: Попередження МОЗ України про небезпечніть укусів кліщів
Комментировать