Пацієнти скаржаться, що не можуть отримати «доступні ліки», обіцяні їм за державно. програмою. За період з 15 по 21січня 2018 року на урядову «гарячу лінію» надійшло 63 074 дзвінків, а також 998 звернень зареєстровано через інтернет.
Однак люди нерідко стикаються з тим, що необхідних ліків у аптеках немає, або лікарі відмовляють у наданні рецептів на медикаменти за програмою «Доступні ліки».
Як повідомили в управлінні взаємодії з громадськістю Урядового контактного центру, в основному скарги надходять від хворих, яких стосується програма Доступні ліки, це хворі на серцево-судинні захворювання, діабет та бронхіальну астму.
Основні скарги відмова лікарів виписувати рецепт, відсутність препаратів в аптеці, відмова аптеки видавати препарат безкоштовно.
Також пацієнти говорили про неналежне фінансування урядової програми; зверталися з пропозиціями щодо включення необхідних їм ліків до переліку препаратів, на які розповсюджується урядова програма «Доступні ліки». Інформація надана Урядовою гарячою лінією.
Приклади:
Житель Торецька Донецької області поскаржився працівникам урядової «гарячої лінії» на те, що в центральній районній лікарні йому відмовили у наданні рецепту на безкоштовне отримання за програмою «Доступні ліки» препарату «Беродуал». За словами заявника, він не має коштів, щоб придбати їх самостійно, а ці ліки вкрай необхідні йому. Звернення було надіслане на розгляд Міністерству охорони здоров’я України. Під час зворотного зв’язку працівники Центру встановили, що вже за кілька днів після звернення громадянину сімейний лікар виписав рецепт на потрібний препарат.
Заявник із Запоріжжя зателефонував на «гарячу лінію» з проханням надати йому роз’яснення – чи може він отримати лікарський засіб «Пульмікорт» для інгаляції згідно з урядовою програмою «Доступні ліки». Після розгляду звернення Департаментом охорони здоров’я Запорізької міської ради, уже за тиждень він отримав рецепт на препарат, також йому надали всі необхідні роз’яснення.
Пенсіонерка із Маріуполя на Донеччині звернулася на урядову «гарячу лінію» з проханням про допомогу. За її словами, у 2016 році вона перенесла інсульт та інфаркт, також у неї цукровий діабет ІІ типу і гіпертонія. Їй потрібний постійний прийом ліків «Бісопролол» та «Діаформін». У травні 2017 року їй були видані рецепти на отримання цих препаратів згідно з програмою «Доступні ліки». Проте, в аптеці їй відмовили у ліках, мотивуючи тим, що держава не перерахувала на них кошти. Громадянка просила сприяння у вирішенні цього питання. Розглянувши звернення, управління охорони здоров’я Маріупольської міської ради вжило всіх необхідних заходів для залагодження питання: жінці були видані необхідні ліки, що й підтвердилося зворотним зв’язком.
Джерело – Урядовий кур’єр
Комментировать