Новини

Доступ до реанімації для відвідувачів відкрито, але не більше двох біля пацієнта

Супрун_Медпросвіта

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун повідомила, що відвідувачі будь-якого віку мають право вільно перебувати поруч із пацієнтами у реанімації 24/7. Обмежена тільки кількість відвідувачів.

«Закриті реанімації (відділення інтенсивної терапії) — пережитки совєцького союзу, з якими досі стикаються близькі пацієнтів в лікарнях. Хоча вільний доступ до реанімацій дозволений наказом МОЗ України №592 вже 3 роки», — пояснює очільниця МОЗ.

Рішення про допуск до реанімації для відвідувачів було прийнято майже одразу, як нове керівництво очолило Міністерство охорони здоров’я. В той же час, про цю зміну, згідно з наказом МОЗ України №592, багато хто навіть не чув.

«21% відвідувачів мали безперешкодний доступ у цілодобовому режимі. Натомість кожному десятому довелося виборювати право на вхід, а в 4% від родичів вимагали хабар», — йдеться в повідомленні Супрун.

На офіційній сторінці в.о. міністра повідомили, що є лише декілька обмежень для відвідувачів, які необхідні для нормального функціонування відділень інтенсивної терапії.

Тиждень громадського здоров’я стартує у Києві

Один відвідувач може перебувати біля ліжка пацієнта без часових обмежень, а одночасно біля нього може бути не більше двох осіб. Не можна заходити до палати із симптомами застуди, у стані алкогольного сп’яніння та із сильним запахом тютюну. Перебуваючи у відділені реанімації, потрібно дезінфікувати руки, бо вони – джерело поширення інфекцій.

У відділенні реанімації заборонено користуватися мобільним і чіпати апаратуру, до якої підключені пацієнти. Якщо виникли проблеми з приладами, то слід кликати медичний персонал.

Науково практична конференція: Нутригенетика як комплексний підхід,14.04, 14.00-18.00, ВДНГ

1 Комментарий

Нажмите для комментария

  • Цікаво, якось попався польський серіал. І там в інтенсивну терапію пускали родичів, але тільки тоді коли дозволить лікар, а так то всі чемно чекали. З нашим менталітетом родичі почали валити напролом, хоча в інфеційній лікарні де я працюю є епідрежим. Тому, чи це правильно- треба ше добре подумати.