Новини

На Донбасі пройшли консультації з попередження серцево-судинних захворювань

За останні 8 місяців це вже третій візит до Донецької області бригади медичних українських фахівців

14-15 березня в Донецькій та Луганській областях черговий раз пройшли заходи в рамках проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф». За участі обласних та районних кардіологів, терапевтів, педіатрів, лікарів сімейної медицини, екстреної медичної допомоги, педіатрів, неонатологів, акушер-гінекологів та інших спеціалістів відбулися науково-практичні конференції. Медичні фахівці провели консультації дітей та дорослих регіону.

За останні 8 місяців це вже третій візит до Донецької області бригади фахівців Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова НАМН та Інституту педіатрії, акушерства і гінекології НАМН на чолі з головним позаштатним спеціалістом МОЗ України за спеціальністю «Хірургія серця і магістральних судин у дорослих» Костянтином Руденком. За цей час керівництвом області була проведена велика робота в напрямку розвитку кардіології та кардіохірургії. Так, на базі третьої міської лікарні за бюджетні кошти встановлено новий сучасний ангіограф та КТ-апарат, УЗД апаратура. Повністю відремонтовано та готове до відкриття відділення серцево-судинної хірургії.

Крім допомоги хворим з гострим коронарним синдромом планується відкриття операційної для встановлення кардіостимуляторів хворим з брадізалежними аритміями. В перспективі – закупівля та встановлення КТ-обладнання у містах області, а також відкриття сучасного діагностичного центру.

Київські та місцеві фахівці провели сумісне обстеження та консультації найбільш складних пацієнтів з міст та районів Донецької області, у тому числі діток з Дружківського дитячого будинку.

За результатами візиту відбулася робоча зустріч з головою Донецької ОДА П.І. Жебрівським та директором департаменту охорони здоров’я Ю.Г. Узуном.

Також фахівці НІССХ імені М.М. Амосова та ІПАГ відвідали Луганську область. Цього разу містом проведення науково-практичної конференції та огляду хворих стало м. Рубіжне.

Головними проблемами регіону залишається дефіцит кадрів, недостатність діагностичного обладнання – рентгенівського, електрокардіографів, ехо-кардіографів, апаратів для запису добового моніторингу, відсутність закладів медичної допомоги третинного рівня. Під час консультації хворих у м. Рубіжне були оглянуті вихованці Луганського обласного будинку дитини.

Незважаючи на складне становище в регіоні, в місті Рубіжне працює Луганський медичний університет. Практично з нуля відновлено більшість кафедр, наукових циклів, проводиться навчання іноземних студентів. В рамках візиту головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Хірургія серця і магістральних судин у дорослих» Костянтин Руденком провів робочу зустріч з ректором університету І.В. Іоффе, під час якої були намічені основні напрямки співпраці в кардіології та кардіохірургії.

В цілому область потребує якнайшвидшого вирішення питань щодо встановлення ангіографічного, КТ та УЗД обладнання та відкриття лікувально-діагностичного центру обласного значення.

Під час робочої зустрічі головного лікаря НІССХ імені М.М. Амосова С.О. Сіромахи з директором департаменту охорони здоров’я Луганської ОДА П.М. Клименком був підписаний меморандум про співпрацю у сфері допомоги хворим з серцево-судинними патологіями.

Довідка. Всеукраїнський проект «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» стартував у вересні 2014 року у Черкасах. За час роботи проекту відбулися заходи у всіх регіонах України. Перший виїзд до Донбасу (міст Краматорськ та Сєвєродонецьк) відбувся 15-16 липня 2015 року, 18 вересня бригада фахівців НІССХ імені Амосова та ІПАГ відвідала м. Маріуполь Донецької області.

Проект спрямований на вирішення низки питань підвищення якості надання медичної допомоги населенню та доступності високоспеціалізованої діагностики й лікування.

Читайте також: Фахівці обговорили стандарти вищої освіти зі спеціальностей «Охорона здоров’я»

Комментировать

Нажмите для комментария