Новини

Добрі новини: Смертність від інфаркту в Україні знизилась на 11 відсотків

МОЗ_Медпросвіта

Згідно з повідомленням МОЗ, у порівняні з 2015 роком у 11 областях знизилася смертність від інфаркту. У відомстві нагадали про закуплені стенти та ангіографи.

Мова йде про такі регіони: Вінницька, Дніпропетровська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська (включно з Київом), Львівська, Одеська, Полтавська, Черкаська, Харківська та Херсонська області. Саме в цих областях МОЗ впроваджує нову систему надання допомоги при інфаркті міокарду.

Доповідають, що покращити ситуацію допомогло рішення сфокусувати увагу держави на створенні кардіологічних центрів. Це рішення було прийнято минулого року. Кожен із центрів отримав сучасний ангіограф та стенти на екстрені випадки.

Тепер швидка з пацієнтом, у якого підозра на інфаркт міокарду, їде не до пересічної лікарні, а одразу в новостворений кардіоцентр, де за короткий час кваліфіковані хірурги проведуть операцію і встановлять стенти.

Супрун: Ми вирішили зруйнувати стару систему, яка не може функціонувати в Україні

«Нові технології, впроваджені в кардіоцентрах, рятують життя пацієнтів, які раніше помирали через недостатню технічну оснащеність медичних установ і відсутність сучасної системи надання допомоги. Так, наприклад, у реперфузійних центрах показник летальності більш, ніж у два з половиною рази нижчий за середній по Україні (4,6% проти 12,5% відповідно)», — заявляють у Міністерстві охорони здоров’я.

Нагадаємо, що загалом за державні кошти було закуплено 12 ангіографів для кожного з кардіоцентрів у 2017 році та ще 14 планують закупити цього року.

Европа отказывается от парацетамола

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook