Статті

До Всеукраїнської акції протесту медпрацівників приєднаються аграрники, металурги та інші

Кількість учасників акції протесту зростає. За повідомленням організаторів, до них приєднаються Профспілки соціальної сфери, металургів і гірничодобувної промисловості та інші.

Сама акція пройде вже 19 вересня 2017 року і вже оголошена велика кількість учасників. Проте, зупинятися Професійна спілка медичних працівників України не буде. На офіційному сайті оголошені спілки, які готові приєднатися до вирішення актуальних питань у сфері.

Ось повний перелік організацій на сьогоднішній день:

Рада професійних спілок Івано-Франківської області

Федерація профспілок Вінницької області

Сумська обласна рада професійних спілок

Профспілка працівників агропромислового комплексу України

Профспілка працівників соціальної сфери України

Профспілка трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України

Всеукраїнська профспілка працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг

Також нагадуємо, які самі вимоги ставить Професійна спілка медичних працівників України перед владою на анонсовану Всеукраїнську акцію протесту:

  1. Призначити Міністра охорони здоров’я України (з метою посилення відповідальності за діяльність галузі в умовах впровадження медичної реформи).
  2. Збільшити обсяг медичної субвенції  на 2017 рік не менше ніж  на 3,9 млрд . грн. для забезпечення:

         — своєчасної та у повному обсязі виплати заробітної плати працівникам закладів охорони здоров’я з урахуванням диференціації згідно із вимогами законодавства;

         — виплати допомоги на оздоровлення;

         — погашення заборгованості з виплати заробітної плати.

  1. Ліквідувати «зрівнялівку» в оплаті праці  шляхом підвищення з 01 вересня 2017 року на два тарифних розряди ЄТС посадові оклади лікарів, медичних сестер, у тому числі спеціалістів із вищою немедичною освітою для забезпечення єдиних підходів в оплаті праці працівників бюджетної сфери.
  2. Встановити медичним працівникам державних і комунальних закладів охорони здоров’я надбавку за престижність праці.
  3. Забезпечити в повному обсязі видатки на оплату праці працівників  державних установ Національної академії медичних наук України.
  4. Розпочати до 15 вересня поточного року:

         —  роботу примирної комісії по врегулюванню колективного трудового спору між Профспілкою працівників охорони здоров’я України та Кабінетом Міністрів України;

         — колективні переговори щодо укладання Галузевої угоди на новий термін.

  1. Здійснювати реформу системи охорони здоров’я  з дотриманням Конституції України та законодавства України, з урахуванням позиції Профспілки та думки медичної спільноти.
  2. Не допустити руйнації і комерціалізації системи охорони здоров’я, зберегти кадровий потенціалу галузі, забезпечити конституційне право громадян на доступну та якісну медичну допомогу.
  3. Виконати рішення судів щодо скасування  постанови КМУ № 442 від 10.09.2014 року (в частині реорганізації ДержСЕС України)  та постанови КМУ № 1024 від 25.11.2015 року (скорочення ліжкового фонду).

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook