Новини

До 2020 року вторинна медична ланка залишатиметься безкоштовною

Міністерство охорони здоров'я України_синяя_табличка, медпросвіта

У МОЗ повідомила, що найближчі два року вторинна ланка фактично працюватиме без змін. Робота буде така сама, як і останні десятиліття.

В черговий раз у Міністерстві надали пояснення, що поки реформа стосуватиметься лише первинної ланки медицини, а саме сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. В перший рік вони набиратимуть пацієнтів та заноситимуть їх в електронний реєстр пацієнтів на базі E-Health. Починаючи з другої половини 2018-го року, вони отримуватимуть за задекларованих пацієнтів фінансування.

Супрун: Якщо пацієнт дасть гроші лікарю, він його підставить, а ще не зможе більше працювати

В той же час, звернення до лікарів-спеціалістів, призначені сімейним лікарем, оплачуватимуться Національною службою здоров’я. Тоді, якщо пацієнт звертатиметься до лікарів-спеціалістів за власним бажанням без направлення, цей візит не буде покриватися Нацслужбою. Але це все вступить в силу приблизно у 2020 році.

В МОЗ повідомили, що проект постанови про створення Нацслужби здоров’я готовий

Також у МОЗ підкреслюють, що за пацієнтів, які зовсім не звертаються до первинної ланки медицини, фінансування йти не буде. «Гроші за пацієнтом» підуть тільки тоді, коли реальна людина підпише декларацію з обраним лікарем.

Окрема треба зазначити, що на сьогодні більше 30 відсотків населення займається самолікуванням.

Комментировать

Нажмите для комментария