Головний експерт групи «Реформа охорони здоров’я» «РПР» Олександр Ябчанка пояснив в які терміни проведуть реформу.
Відтак, з 2018 року почнеться лише укладання декларацій між лікарями та пацієнтами, які будуть внесені у єдиний реєстр пацієнтів на базі електронної системи охорони здоров’я E-Health. Таким чином уряд зрозуміє, які насправді кошти необхідні для галузі на первинній ланці.
Офіційний зразок декларації між пацієнтом та сімейним лікарем
««У 2018 році пацієнт і лікар укладає декларацію, яку лікар чи медсестра вносять у єдиний реєстр пацієнтів. Тоді цей пацієнт є у базі – і держава може на нього виділяти гроші. За 2018-2019 роки держава аналізує інформацію та розраховує вартість спеціалізованої медицини», — повідомляє головний експерт «Реанімаційного пакету реформ».
Основні ж зміни почнуться лише наприкінці 2019 року, коли Кабінет міністрів України, вже маючи всі необхідні дані про пацієнтів, буде розраховано гарантований пакет медичних послуг. Уряд буде складати його відштовхуючись від реальних можливостей державного бюджету, але затверджуватиметься він у Верховній Раді.
«Уряд його подає у Верховну Раду, а там або запроваджують гарантований пакет на ці кошти, які є у держави, або ж розширюють і збільшують фінансування медицини. Тобто до 2019 року жодних змін щодо платності чи безплатності послуг не буде», — повідомив О. Ябчанка.
Відтак, щонайменше півтора року, медицина буде у перехідному періоді. Зміни дійсно почнуться з 2019 року, але шокувати Уряд України і медиків, і пацієнтів не планує. Подробиці та плани реформи будуть озвучуватися поступово.
Комментировать