Новини

З Днем українського козацтва!

Шановні колеги!

Приходить світле та радісне свято Покрова Пресвятої Богородиці — День українського козацтва — День захисника вітчизни.

Від часів Хрещення Київської Русі і до наших днів це свято духовно об’єднувало наш народ, живило його вірою у повсякчасне заступництво Божої Матері за людській рід, за мир і добро на нашій землі.

Як писав ще французький дипломат Піпін Короткий у його історичній праці, виданій 1788 року в Парижі, Покрова Пресвятої Богородиці було для козаків великим святом, оскільки їхню церкву було присвячено Діві Марії. Коли вони бажали обрати нових членів старшини, то збиралися саме у цей день.

Історія зберігає багато козацьких легенд, як вищою волею Пресвята Богородиця боронила наш народ, наше козацьке військо, надавала воїнам сил у боротьбі з ворогом. Саме тому в Україні свято отримало другу назву – Козацька Покрова і відзначається ще й як день українського козацтва.

День українського козацтва відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 07.08.1999 № 966/99 в день свята Покрови Пречистої Богородиці 14 жовтня. Також було прийнято рішення відмічати в цей день свято Захисника вітчизни.

Ми вважаємо, що день Козацтва — День Захисника вітчизни — це свого роду професійне свято лікарів.
Хто, як не лікарі, стоять на першій лінії оборони, захищаючи українців від небезпеки.
Хто, як не лікарі, завжди готові протистояти грізному ворогові, в будь-який час доби, в дощ і в спеку йти на допомогу стражденним, не шкодуючи «живота свого».
Завжди бути у всеозброєнні, завжди бути готовим до бою і до захисту стражденних — життєве кредо справжнього лікаря.

Це свято маєособливе значення і для сучасних українців, бо дає нам змогу відчути міцність нашого козацького коріння та силу, що дає нам волю досягати мети.

Слава Україні!

Козацький марш на «десерт»

 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook