Новини

З Днем українського козацтва!

Шановні колеги!

Приходить світле та радісне свято Покрова Пресвятої Богородиці — День українського козацтва — День захисника вітчизни.

Від часів Хрещення Київської Русі і до наших днів це свято духовно об’єднувало наш народ, живило його вірою у повсякчасне заступництво Божої Матері за людській рід, за мир і добро на нашій землі.

Як писав ще французький дипломат Піпін Короткий у його історичній праці, виданій 1788 року в Парижі, Покрова Пресвятої Богородиці було для козаків великим святом, оскільки їхню церкву було присвячено Діві Марії. Коли вони бажали обрати нових членів старшини, то збиралися саме у цей день.

Історія зберігає багато козацьких легенд, як вищою волею Пресвята Богородиця боронила наш народ, наше козацьке військо, надавала воїнам сил у боротьбі з ворогом. Саме тому в Україні свято отримало другу назву – Козацька Покрова і відзначається ще й як день українського козацтва.

День українського козацтва відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 07.08.1999 № 966/99 в день свята Покрови Пречистої Богородиці 14 жовтня. Також було прийнято рішення відмічати в цей день свято Захисника вітчизни.

Ми вважаємо, що день Козацтва — День Захисника вітчизни — це свого роду професійне свято лікарів.
Хто, як не лікарі, стоять на першій лінії оборони, захищаючи українців від небезпеки.
Хто, як не лікарі, завжди готові протистояти грізному ворогові, в будь-який час доби, в дощ і в спеку йти на допомогу стражденним, не шкодуючи «живота свого».
Завжди бути у всеозброєнні, завжди бути готовим до бою і до захисту стражденних — життєве кредо справжнього лікаря.

Це свято маєособливе значення і для сучасних українців, бо дає нам змогу відчути міцність нашого козацького коріння та силу, що дає нам волю досягати мети.

Слава Україні!

Козацький марш на «десерт»

 

Комментировать

Нажмите для комментария