Новини

Для запровадження реформи буде направлено в обладміністрації наказ Кабінету Міністрів

больница_медпросвіта

Гарантія виконання плану реформ буде забезпечуватись через поручення обладміністраціям, яку затвердить Кабінет Міністрів України найближчим часом.

«Буде доручення Кабміну.  Ми не можемо напряму забов’язувати місцеву владу щось робити, але ми можемо передати доручення адміністрації. Тому с формальної точки зору відповідальною за запровадження реформи буде обладміністрація. В той же час, всі розуміють, що в передвиборчий рік саме відповідальність місцевої ради перед виборцями стане головним драйвером. Тому реформа фактично почнеться з громади», — вважає заступник міністра Павло Ковтонюк.

Нагадаємо, що команда Супрун вибрала передвиборчий рік для запровадження реформи охорони здоров’я саме через підвищену відповідальність перед виборцями. В той же час, одна з части реформи галузі, а саме сільської медицини, була розроблена діючим президентом України Петром Порошенко і стане основним інструментом в його передвиборчій кампанії.

В МОЗ розповіли як буде проходити комп’ютерізація лікарів первинної ланки та за чий рахунок

«Ми бажаємо, щоб старі схеми забезпечення медзакладів закінчились з січня 2019 року. Після цього субвенції для первинки не буде, будуть тільки договори з пацієнтами. Якщо медичні заклади не перейшли на договори, вони роблять це свідомо», — говорить Ковтонюк

Нагадаємо, що в план Кабінету Міністрів та МОЗ не передбачає подальшого фінансового забезпечення за старою системою, після впровадження реформи. Отже, якщо медзаклад не буде працювати по-новому, в нього просто не залишиться коштів для існування.

Ковтонюк: Методика розрахунку вартості послуг не потрібна на первинці

Комментировать

Нажмите для комментария