В Україні впроваджують соціальний проект із залучення арт-терапії як інструменту психологічної допомоги воїнам АТО. Ініціатором його є Український науково-дослідний інститут соціальної та судової психіатрії та наркології МОЗ України.
Арт-терапія вже зарекомендувала себе як ефективний метод психологічної корекції у багатьох країнах світу. За словами директора Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України, головного позаштатного спеціаліста МОЗ України із спеціальності «Психіатрія та наркологія» Ірини Пінчук, сьогодні арт-терапію застосовують у багатьох лікувальних закладах для пацієнтів, що страждають на психічні розлади, цей підхід до лікування сприяє зміні ставлення до пацієнта, вивченню його здібностей, що дає можливість пацієнтові швидше виходити із хворобливого стану. Цей принцип можна застосувати і до психологічної реабілітації воїнів АТО. «Важливо лікувати пацієнтів не лише за призначенням згідно протоколу, а враховувати їх потребу та реабілітаційний потенціал, який виявляють лікар-психіатр спільно з психологом. Також до цієї роботи залучаються медичні сестри та проводиться робота по визначенню його інтересів. Тобто, іде робота мультидисциплінарної команди для виявлення реабілітаційного потенціалу», — відзначила вона.
Наразі триває передача засобів для проведення арт-терапії до шпиталів, де проходять лікування пацієнти, що повернулись із зони проведення АТО, серед них Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни МОЗ України, інші заклади.
Довідково
МОЗ України визначило основними закладами охорони здоров’я, які надають медичну, фізичну, психіатричну та психо-терапевтичну допомогу учасникам АТО обласні госпіталі ветеранів війни (29 у різних регіонах). Основним координаційним центром з організаційно-методичного забезпечення є Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни МОЗ України.
Комментировать