Новини

Діюча каденція МОЗ України зацікавлена в тому, щоб для отримувачів нові умови ліцензування були зрозумілими та прозорими, — Олександра Павленко

22 вересня 2015 року відбулося перше засідання робочої групи з розроблення умов ліцензування провадження господарської діяльності з медичної практики, створеної на виконання Наказу МОЗ України №41-Адм від 21.09.2015 року, під головуванням Першого заступника Міністра охорони здоров’я Олександри Павленко.

До складу робочої групи увійшли представники МОЗ України, АМКУ, Державної санітарно-епідеміологічної служби України, Держсанепідемслужби в місті Києві, Федерації роботодавців України, Національної академії медичних наук, Об’єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України, Державної регуляторної служби України, Юридичної компанії «Центр медичного та фармацевтичного права», Національного медичного університету ім.О.О. Богомольця, ТОВ «Медцентр Святої Параскеви», ТОВ «Медичний центр INTO-SANA», ТОВ «КАПИТАЛ», ТОВ «Євролаб», Медичної компанії «Ilaya», ТОВ «Ісіда-IFV», Національного університету ім. Т. Шевченка, Асоціації правників України, Юридичної фірми «Jurimex», журналу «Практика управління медичним закладом», Асоціації стоматологів України, ПП «Центр планування сім’ї Тамари Луговської», ГО «Комітет сприяння протидії корупції та організованої злочинності», Медичного центру «Кібер Клініка Спіженка» ТОВ «Компанія «Адоніс».

На засіданні робочої групи було запропоновано розглянути проект ліцензійних умов, який був розроблений експертною групою, що працювала до офіційного створення робочої групи та який вирішено взяти як базовий з метою доопрацювання. Також учасники обговорення запропонували паралельно з розробкою ліцензійних умов внести зміни в новий Закон України «Про ліцензування» в розрізі переходу до ліцензування професійної діяльності саме медичного працівника.

«У нас є новий закон про ліцензування, що диктує докладний опис умов, у разі відповідності дотримання яких одержувачу буде видаватися ліцензія. Вже зараз зрозуміло, що потрібно паралельно вносити зміни в сам закон. Ми запросили представників медустанов, клінік, асоціацій, експертів, які можуть допомогти Міністерству знайти правильний вектор руху в процесі розробки та написання нових ліцензійних умов. Головне на даному етапі – відповісти на наступні концептуальні питання. Чи існує необхідність написання окремих ліцензійних умов для первинної, вторинної та третинної ланок медицини? Чи потрібно вводити ліцензію для фізичних осіб – професійних лікарів? Як максимально відійти від двояких трактувань? Яким повинен бути контроль виконання ліцензійних умов? Я переконана, що ліцензійні умови повинні бути прозорими і зрозумілими. Ми не будемо ламати ринок «через коліно», Міністерство налаштоване на співпрацю, тому прошу медичне співтовариство активно залучатися до процесу», — підкреслила Олександра Павленко.

Робоча група з розроблення умов ліцензування провадження господарської діяльності з медичної практики поставила перед собою досить стислі строки для досягнення результату. Засідання робочої групи відбуватимуться щотижнево.

Комментировать

Нажмите для комментария