Деякі майбутні батьки, знаходячись в полоні марновірств, відкладають придбання дитячих речей до того дня, коли малюк народиться. Але постійно думати про погані прикмети – тільки зайвий раз програмувати себе на їх втілення. До того ж цей забобон йде врозріз з народною мудрістю наших предків, які власноручно, ще задовго до народження немовляти, майстрували для нього люльку, шили одяг і білизну. Загалом, не відкладайте на завтра те, що можна зробити сьогодні, і у виграші будуть всі.
Аргументи «за»
Збори дитячого приданого – це приємно. Скільки при цьому позитивних емоцій одержує майбутня матуся, скільки в її організмі гормонів щастя включається в роботу на користь їй самій і дитині! З покупкою таких милих і потрібних дрібничок до жінки приходить повне відчуття того, що її малюк вже реально існує. Він разом з мамою «роздивляється» принесений з магазина маленький одяг, відчуває, що всі з нетерпінням його чекають. Будьте упевнені: за таким приємним клопотом часу на погані думки просто не залишиться!
Потрібно врахувати і практичну сторону питання. Після повернення з пологового будинку вам просто ніколи буде займатися всіма дитячими покупками. Надовго відлучатися від малюка проблематично, з коляскою (яку, до речі, теж ще потрібно купити) по магазинах не побігаєш, а просити домочадців – так все одно не догодять. А ось якщо поклопотатися про все наперед, то можна не поспішати, і покупка напевно буде продуманою і вдалою.
Погортайте журнали, почитайте книги, загляньте в Інтернет, порадьтеся з подругами і зробіть свої висновки. Тим самим ви захистите себе від покупки непотрібних і неякісних товарів, а головне – заощадите гроші, які ще стануть в нагоді.
Від теорії до практики
Отже, під девізом «Геть забобони!» починаємо готувати придане для крихти. Що ж саме потрібно йому купити? Адже для батьків, чекаючих первістка, поки все у чудасію. З наперед складеним докладним списком діяти буде сподручнее. З ним можна пройтися по магазинах, вивчити їх асортимент і вписати (для цього в нашому списку спеціально залишені порожні осередки) прийнятні для себе ціни – так буде простіше спланувати дитячий бюджет. Використовуйте вільне місце і для своїх позначок, добавок, коректувань і т.п.
Візьміть з собою чоловіка – йому це теж буде корисно. Навіть якщо у результаті ви все-таки вирішите нічого не купувати наперед, після всіх прикидок можете з упевненістю вручати адаптований під себе список в руки майбутнього тата: до вашого повернення з пологового будинку він зі всім справиться сам.
Ще один спосіб знайти компроміс «хочеться» і «колеться» – скористатися послугою відкладених покупок. Є магазини, в яких майбутні батьки підбирають і частково оплачують все необхідне для свого малюка. Доставка ж і повна оплата вибраних товарів буде здійснена тільки після появи вашого крихти на світло.
Для будинку
Облаштовувавши дитяче спальне місце, постарайтеся врахувати і передбачити всі можливі ситуації, при яких здоров’я і навіть життя крихти може опинитися під загрозою.
- Ліжечко. Виберіть для себе найбільш зручний варіант: колиска, ліжечко, ліжечко-гойдалка, ліжечко-манеж, кровать-трансформер. Бажано наявність декількох рівнів, борту, що відкидається або опускається, ящика для білизни, можливості розгойдування.
- Матрац. Вибирайте пружний, середньої жорсткості, відповідний розмірам ліжечка.
- Комплект постільної білизни. Вам буде потрібно як мінімум 2 комплекти. Можна окремо докуповувати простирадла (2-3 шт.). Трикотажні простирадла на гумці не збиваються і не мнуть.
- Ковдри:
- тепле – 1 шт. (шерстяне, хутряне, стьобане ватяне або синтепоновое)
- легеня – 1 шт. (байкове, флисовое або плед).
- Спальний мішок. Використовується удома замість ковдри, щоб навіть неспокійний малюк завжди залишався укритим.
- Клейонка. 1-2 шт.
- Борт плюс балдахін. Їх краще вибрати на весь периметр ліжечка, а не для узголів’я. Чим більше шарів набивання, тим м’якше бампер, тим він краще і довше тримає форму, а крізь балдахін з прозорої тканини простіше спостерігати за малюком.
- Пеленатор. Виберіть найбільш зручний для вас варіант: пеленальный комод (зокрема з вбудованою ванною), пеленальный столик (є легені доладні і з ванною в комплекті), пеленальная накроватная дошка.
- Система дистанційного спостереження за дитиною.
З радіонянею ви чутимете свого малюка, де б ви не знаходилися: на кухні, у ванні або на балконі. Завдяки двосторонньому радіозв’язку і дитина зможе почути ваш голос.
Відеоняня передає не тільки звук, але і зображення, причому навіть вночі в темноті (у інфрачервоному режимі). Є стаціонарні моделі (їх монітор можна використовувати і як звичайний телевізор) і переносні (наладонный ЖК-дисплей можна носити з собою).
Монітор для контролю за диханням дитини дистанційно контролює наявність і частоту дихання немовляти. Є монітор і для видаленого контролю температури його тіла. - Нічник. «Розумний» нічник з вбудованим електронним датчиком реагує на плач малюка і автоматично включає світло і тиху колискову мелодію. Через декілька хвилин після настання тиші самостійно гасне. Якщо ж в кімнаті вже є джерело приглушеного світла, то цього буде досить.
- Веси. Переважно вони потрібні недоношеним, ослабленим дітям або малюкам, що мають проблеми з вагою. Тому, якщо немає вільних засобів, то їх можна не купувати наперед.
- Фотоальбом, ежедневник для записів. Збережіть для нащадків всі щасливі миті (і труднощі) материнства.
Дитячий одяг
Одяг слід вибирати відповідно сезону. Для «літніх» дітей покупка теплих речей, комбінезона и/или хутряного конверта зовсім не актуальна, що не скажеш про «зимових», для яких все це – предмети першої необхідності.
Врахуйте, що весь одяг повинен легко надягати і зніматися, причому краще не через голову. Перевагу віддавайте натуральним м’яким тканинам, перевірте шви – вони не повинні бути жорсткими. І звичайно, у дитячих речей повинно бути мінімум завязок.
- Пелюшки.
Якщо ви збираєтеся використовувати одноразові підгузники:- тонких – 10 шт.
- байкових – 5 шт.
Якщо ви не збираєтеся використовувати одноразові підгузники:
- тонких – 25-30 шт.
- байкових – 8 шт. плюс 30 марлевих (тканинних) підгузників.
- Кофтини легені бавовняні – 8-10 шт.
Є кофтини з рукавами і без них, із зашитими рукавами або з одворотами, в які можна заховати маленькі кулачки, щоб малюк себе не подряпав (можна окремо купити рукавички-царапки). - Боді – 2-4 шт.
Вони зручні при використанні одноразових підгузників. - Повзунки. Якщо ви збираєтеся використовувати одноразові підгузники – 2-4 шт.
Якщо ви не збираєтеся використовувати одноразові підгузники – 6-8 шт.
Повзунки не на лямках, а на гумці легше і швидше міняти. - Комбінезончики. Як доповнення до повзунків – 2-3 шт.
Замість повзунків – 8-10 шт.
Вибирайте ті комбинезончики, які максимально розкриваються, у тому числі і між ніжок. - Чіпці або шапочки.
- легені –3 шт.
- теплі – 2 шт.
- Теплий гарнітур.
- Нарядний комбинезончик (або штанці з кофтиною) плюс шапочка – 1-2 шт.
- Шкарпеточки.
- тонкі бавовняні – 2-3 пари
- шерстяні – 1 пара.
Для вулиці
З вдало підібраним транспортом прогулянки у будь-який час роки будуть приємними і для малюка, і для мами.
- Коляска. Визначтеся, чи буде це класика або трансформер. У будь-якому випадку у коляски повинні бути великі прохідні пневмоколеса на металевих спицях і з посиленим протектором шин. Вони забезпечать підвищену прохідність під час прогулянок в лісі або по сніжній сльоті під час міжсезоння. На м’яких амортизаторах коляска і гойдається на всі боки (що розплакався крихту можна швидко заспокоїти), і плавно йде (навіть проїжджаючи по труднопрохідній дорозі, малюк не прокинеться). Містка люлька, регульована ручка, багажна корзина – те, що вам потрібне.
- Аксесуари для коляски. Якщо їх немає в комплекті з коляскою, докуповуйте дощовик, противомоскитную сітку, сумку на ручку для мами.
- Теплий конверт в коляску. Він може бути на пуху, на синтепоне, з штучного хутра або овчини. Щоб просто завертати малюка в теплу ковдру, знадобиться стрічка завдовжки 3 м.
- Комбінезон і шапочка для вулиці.
Для автоподорожей
Ще зовсім недавно ступінь безпеки дитини, що їде в автомобілі, була виключно на совісті батьків – мати автокрісло було бажано, але не обов’язково. З 01.01.2006 в силу вступили нові ПДД, і все змінилося. Тепер перевезення дітей (до 12-річного віку) може здійснюватися тільки з використанням спеціальних утримуючих засобів (п.22.9).
- Автолюлька. Для автоподорожей потрібна люлька від коляски з корпусом з удароміцного пластика, спеціальним набором для закріплення її на задньому сидінні автомобіля, внутрішнім утримуючим дитину ременем і підголовником для додаткового захисту голови. (Комплект безпеки може продаватися і окремо).
- Увага! Автолюльку необхідно встановлювати узголів’ям від дверей машини, щоб дитина не постраждала у разі бічного удару. Перевозити малюка в звичайній люльці НЕБЕЗПЕЧНО!
- Автокрісло для новонароджених:
- група 0 – вага дитини до 10 кг (до 9-12 місяців);
- група 0+ – вага дитини до 13 кг (до 12-15 місяців);
- група 0+ і 1 – вага дитини до 18 кг (до 4 років).
Автокрісло встановлюється на задньому сидінні автомобіля тільки спиною по ходу руху. Закріплюється штатними ременями безпеки або ставиться на спеціальну стаціонарну базу. Автокрісло може кріпитися на шасі коляски, мати функцію гойдалки і перенесення.
- Аксесуари для автокрісла. З потреби (особливо якщо автокрісло використовується з коляскою) докуповуватимете дощовик, противомоскитную сітку, козирок від сонця, захисний підголовник, сонцезахисний термочехол (накриває автокрісло, залишене в машині, щоб його оббивка не нагрівалася на пригріві).
- Аксесуари для автомобіля. Шторка на вікна, дзеркало контролю за заднім сидінням.
Для купання і гігієни
У ванній кімнаті відведіть місце для дитячого купального приладдя, яке після використання потрібно обов’язково мити і просушувати.
- Ванна. Чим вместительнее ванна, тим довше вона прослужить.
- Гора для купання. Використовується, якщо ванна не анатомічна: купання повинне бути зручним і безпечним.
- Рушник-куточок. Воно повинне бути махровое – м’яке і ніжне, щоб не травмувати шкіру немовляти.
- Термометр. Універсальний термометр покаже температуру води і повітря.
- Глек. Він необхідний для змивання мила.
- Дитячі ножиці или/и щипчики для нігтів.
- Гребінець/щітка, гребінець. Навіть якщо причісувати ще нічого, використання щітки стимулює зростання волосся, її дотики приносять малюку задоволення.
- Вологі серветки, дитяче мило, шампунь «без сліз», дитячий крем, крем під підгузник.
Всі ці засоби дуже поволі витрачаються, вони можуть викликати індивідуальну нестерпність, тому не купуйте їх багато і у великих флаконах. - Присипка (Окрім звичайної присипки, є ще рідкий тальк.) Увага! Присипку і крем не рекомендується використовувати одночасно.
- Пудрениця для присипки. З нею присипка менше порошить, рівномірно розподіляється по тілу, і мамині руки залишаються чистими.
- Ватяні палички. Використовуйте їх дуже обережно, в основному для точкового нанесення лікарських засобів.
- Вата. Стерильна бавовняна вата, ватяні кульки або диски.
- Одноразові підгузники. Купіть спочатку маленьку упаковку на пробу, оскільки навіть на найдорожчий підгузник попка малюка може відреагувати червоним «стоп-сигналом».
- Аспіратор для очищення носа або м’яка спринцівка №1.
- Дитячі безпечні шпильки. Вони стануть в нагоді для фіксації багаторазових підгузників, для застібання сорочечок без гудзиків, для прикріплення до одягу малюка пустушки.
Для годування
Навіть якщо в планах виключно грудне вигодовування, перші два пункти із списку потрібно мати обов’язково.
- Молочна суміш (відповідна віку). Недоторканний запас «на всякий пожежний випадок».
- Пляшки з сосками – 2 шт. по 100-150 мл.
- Підігрівач дитячого харчування. Дуже зручно, особливо вночі – підігріває живлення до необхідної температури швидко і рівномірно. Стане в нагоді, навіть якщо годуєте грудьми (для зцідженого молока).
- Стерилізатор для пляшок. Можна придбати прилад «2 в 1» (підігрівач + стерилізатор).
- Аксесуари для пляшок. Йоршик для миття, сумка-термос, сушка для пляшок, ложка для пляшки (для годування без соски).
- Пустушка. Можливо, вона і не знадобиться, але одну найпростішу все-таки купите.
Аптечка
Не обов’язково купувати спеціальну аптечку. Просто хай у вас буде в наявності:
- Жарознижуючий засіб.
- Засіб від попрілостей.
- Засіб від колік.
- Активоване вугілля.
- Біфідумбактерін. Вибираючи цей препарат, як і всі перераховані раніше ліків, проконсультуйтеся з лікарем.
- Газовідвідна трубочка (виберіть найм’якшу).
- Дозатор ліків. Це може бути пляшка-мензурка або мірний шприц з соскою.
- Термометр. Зручніше використовувати електронний – прикладений до лоба або вставлений у вухо, він точно зміряє температуру всього за 2-4 секунди. Простіші ставляться під пахву або вводяться в анальний отвір і показують результат через 1-2 хвилини. Цифровий термометр-соска теж зручний, але дає погрішності вимірювання. Ртутний покаже точний результат, але через 7-10 хвилин. Можна використовувати і індикаторну пластину (термотест). Прикладена до лоба, вона через декілька секунд покаже, чи підвищена у дитини температура. Якщо так, то використовується термометр.
- Стерильний бинт або серветки. Бережіть їх закритими.
- Зеленка або йод. Краще мати їх у вигляді маркерів.
- Перекис водню.
- Марганцівка: Зробіть в кип’яченій воді сильно концентрований розчин марганцівки, додавати її у воду для перших купань буде зручне і безпечне. У такому вигляді марганцівку легко дозувати, у ванну не потраплять нерозчинені кристали, не бруднитимуться руки, не залишиться темних слідів і на інших предметах. Розчин в закритій скляній пляшці (аптечній бульбашці) може зберігатися декілька тижнів.
- Грілка. Виберіть маленьку дитячу грілку в чохлі.
Для прання
Автоматична пральна машина у вас напевно вже є, а це найголовніше, оскільки стирати доведеться часто, багато і ретельно. Якщо особливо ніде сушити білизну, купіть доладну сушку.
- Пральний порошок і кондиціонер для білизни. Вони повинні бути призначені спеціально для прання дитячих речей.
- Таз або корзина. Використовуйте їх для збору тільки дитячої білизни.
Для мами
Поклопочіться і про себе-любимой. Крім всього іншого, приготуйте домашній одяг (халат, піжама, нічна сорочка), зручний для годування, і декілька найпростіших бавовняних (або одноразових) трусиків.
- Бюстгальтер для годування. Їх буде потрібно як мінімум 2 шт. Зверніть увагу: чашка повинна легко відстібатися і застібатися навіть однією рукою.
- Вкладиші в бюстгальтер. Одноразові і багаторазові (їх можна стирати). Зручніше ті, які мають форму чашки з поглибленням для соска і кріпляться до бюстгальтера на липучці. Звертайте увагу на матеріал: він не повинен залишати ворсинок.
- Гігієнічні прокладки. Спеціальні післяродові або купите звичайні, але найбільші.
- Молокоотсос. Хороший молокоотсос, швидше за все, стане в нагоді. На початку, можливо, хворітимуть груди і доведеться зціджувати, а потім ви зможете відлучатися від дитини, залишивши йому молочко і обов’язково узявши з собою молокоотсос.
- Бандаж післяпологовий. Виберіть що для вас зручніше: бандаж-пояс, трусики (із застібкою внизу) бандажа, бандаж-бермуды (скоректує не тільки живіт, але і стегна), універсальний використовується і під час вагітності, і після родів (перевертається задом наперед).
Перші іграшки
Їх покупка зараз зовсім необов’язкова. Їх можна придбати, якщо тільки вже все куплено і ви не змогли встояти перед такими зворушливими дрібницями.
- Карусель в ліжечко. Вона буде цікава малюку з 1-2 місяців.
- Розтяжка в коляску. Знадобиться з 2-3 місяців.
- Уточка для ванни. Стане в нагоді з 3-5 місяців.
- Брязкальця. Знадобляться з 2-3 місяців.
Ось начебто і все. Поки. Зовсім скоро крихті знадобиться стілець для годування, горщик, черевики, триколісний велосипед… Але на перших порах буде досить і цього.
Економіка повинна бути економною
Як відомо, на дітях не економлять, але хтось напевно свисне, що список дуже великий і, відповідно, дорогий. Так, мати дитину нині дорого. Чи можна заощадити? Можна! Розумно поєднуючи всі прийнятні для вас способи.
Викреслюємо зайве. Найлегше зменшити «скриньку» з малышовым приданим – взагалі не купувати якісь речі. Купання з перших днів в загальній ванні – мінус ванна. (Не забудьте, ванну перед купанням щодня потрібно обробляти дитячим порошком або содовим розчином). Переодягання і зміна підгузників на кухонному столі – мінус пеленальный столик. Бездоганне грудне вигодовування – мінус пляшки, соски, стерилізатор і т.п. Іншими словами, визначтеся, що потрібне саме вам. З урахуванням того, що «потрібне» і «непотрібне» – для всіх батьків поняття відносні. Існує і така думка: «Виростили ж наші бабусі наших батьків без всіх цих «прибамбасів». Ну і ми виростимо». Звичайно, це так. Тільки ось сучасні дитячі товари максимально полегшують батькам догляд за дитиною, роблять його простіше і безпечніше. Тому, якщо є можливість, не економте на своєму комфорті.
Беремо напрокат. Є речі з дуже коротким терміном використання, а також речі, які потрібні не постійно, а з потреби. В цьому випадку доцільно узяти їх напрокат. Наприклад, «орендувати» автокрісло для поїздки з малюком на машині друзів або таксі, ліжко-манеж і радіоняню для дачі, молокоотсос, ваги і купу всього іншого, аж до коляски. Тут важливо реально оцінити ціну питання, щоб не вийшло так, що оплата прокату у результаті вилилася б у вартість нової речі.
Одержуємо «спадок». Швидше за все, у вас є друзі, дітвора яких виросла і які із задоволенням віддадуть вам їх речі.
Приймаємо подарунки. Якщо очікуються подарунки від численних родичів, друзів і колег по роботі, сміливо говорите їм про свої побажання. Дарувальникам буде приємно зробити по-справжньому потрібний і корисний презент.
Своїми руками. Відмічено, що практично кожна вагітна жінка, навіть далека від рукоділля, прагне що-небудь зшити або зв’язати для свого малюка; найпростіше – це пелюшки, підгузники, рушник-куточок.
Не все відразу. Починайте готувати все поступово, місяця з 5-6, або просто наперед відкладайте гроші. Тоді витрати здаватимуться не такими величезними, на відміну від разової покупки. Якщо немає ясності з підлогою малюка, вибирайте нейтральні кольори – білий, жовтий, зелений.
Дешевше – не означає гірше. Фірмові речі, безумовно, прослужать довго, вони функціональні, красиві, якісні, мати їх престижно, але, на жаль, стоять вони дорого. Якщо немає можливості оплачувати брендові товари, то практично завжди їм можна знайти заміну серед дешевших, але не менш якісніших російських, білоруських, польських аналогів. Тут важливо не помилитися і в гонитві за дешевизною не спокуситися на відверто неякісні речі. Не забувайте: скупий платить двічі.
Купуємо б/у. Малюки ростуть не днями, а годинами. А тому дитячі речі деколи просто не встигають зноситися і практично новими виходять на ринок товарів, вживаних. Для багатьох батьків це дозволяє значно заощадити сімейний бюджет. Завдяки оголошенням в газетах, журналах, Інтернеті про купівлю-продажі дитячих речей, цілком реально стать володарем фірмовою дорогою коляски, ліжечка, одягу… Багато хто з них нітрохи не втратив своїх споживчих властивостей і привабливості, але стоять при цьому у декілька разів дешевше, ніж їх нові побратими. Загляньте в магазини «Second Hand» – деколи там можна наткнутися на дуже оригінальні моделі одягу. Не треба переживати за її гігієнічність, тут всі речі проходять спеціальну обробку. Головне – бути гранично уважним при покупці, щоб не пропустити приховані і явні дефекти. Пам’ятайте, такі товари поверненню і обміну не підлягають.
Слідуючи інстинкту «гніздування»
Ну що ж, придане куплене. Не забудьте, тепер все треба помити, попрати і погладити – зараз, поки на це є і сили, і час. Подумайте, куди будуть складені дитячі речі. Звичайно, добре, коли є можливість окремо облаштувати дитячу і придбати для неї набір меблів. А якщо ні? Сядьте, озирніться в своїй кімнаті. Тепер це будинок вашої дитини, і тому зараз для вас першочергове завдання – зробити ваше гніздечко не тільки затишним і красивим, але і безпечним, зручним, щоб все було під рукою. Можливо, необхідно звільнити пару-трійку полиць в шафі або внести зміни в інтер’єр?
Накресліть на листі паперу план квартири в масштабі, зміряйте, намалюйте і виріжте ваші меблі. Тепер можна зайнятися і «перестановкою». Спроектуйте, де стоятиме дитяче ліжечко, а де ваше ліжко (бажано – навпроти або поряд, тоді спостерігати за дитиною можна буде не встаючи, що особливо цінно вночі), де ви сповиватимете малюка, де будуть його предмети гігієни. Не забудьте про протяги, телевізор, дроти і розетки. Від килимових покриттів на якийсь час краще відмовитися – це сильний пылесборник, а значить, дитині важко дихатиме. Крім того, кімнаті необхідне вологе прибирання…
Ви всі врахували? Тепер сміливо показуйте ваші позначки чоловіку і після його коректувань починайте реальну перестановку, а ще краще – зробіть ремонт. І не забувайте, що тут ваша роль повинна бути тільки керівною і направляючою! Залиште всю важку роботу чоловіку або бригаді робочих – і насолоджуйтеся змінами у вашому будинку.
Потім, коли ви принесете додому новонародженого крихту, ви по гідності оціните свою працю: «Якби я все не приготувала наперед, то як би я зробила це зараз?!»
Комментировать