Новини

Директор НСЗУ: Медзаклади вторинного і третинного рівня готуються до реформи

Петренко_Медпросвіта

Директор Національної служби здоров’я України Олег Петренко повідомив про початок розгортання медичної реформи в спеціалізованих медичних установах.

«Багато хто починає потихеньку готуватися. Для мене найкращим сигналом є те, що, спілкуючись безпосередньо з деякими головними лікарями, я чую запитання: «Що потрібно зробити? А як це має бути? На що звернути увагу? Як краще використати кошти?». Тобто, поступово економічний чинник починає впливати на поведінку постачальника медпослуг, а це і є основним завданням реформи — коли економіка визначає доцільність», — повідомив Олег Петренко в інтерв’ю  «Інтерфакс-Україна».

Тепер черга дійшла до екстреної та паліативної медичної допомоги. За словами Петренко, на ці сфери медичної галузі передбачений окремий бюджет, який формуватиметься з урахуванням кількості людей, що проживають у регіонах, закріплених за тим чи іншим медичним закладом. Втім, навіть у цій сфері, за словами голови НСЗУ, держава створить умови для здорової конкуренції.

МОЗ не буде фінансувати медзаклади, які не приєднаються до реформи з 2019 року

Також стало відомо про створення методики розрахунку тарифів на медпослуги, яка працюватиме для розрахунку в референтних клініках.

«Таких лікарень, за розрахунками ВООЗ, має бути від 3% до 10% мережі. Якщо їх буде 7-8%, і вони будуть розкидані в різних місцях країни, цього буде достатньо, щоб створити уявлення про реальну вартість і структуру медпослуг. Референтні клініки, розрахунки яких буде покладено в основу тарифу, змінюватимуться, але їх завжди буде 100-150 в Україні», — сказав він.

«З часом, коли ми бачитимемо реальний бюджет, правила будуть жорсткішими. Популісти можуть говорити що завгодно, але ми маємо говорити: «У нас є стільки грошей, і ми маємо знати, на що їх витратити». Багато країн, проходячи через це, приходили до розуміння необхідності збільшення бюджету охорони здоров’я. Але це робилося без популізму, з чіткими розрахунками і публічно», — наголосив голова НСЗУ.

МОЗ почне закуповувати сироватки проти дифтерії, сказу, правцю, ботулізму та інші

Комментировать

Нажмите для комментария