До уваги Новини

ДЕЦ МОЗ повідомив про запуск інформаційного ресурсу про застосування ліків при COVID-19

За повідомленням Державного експертного центру МОЗ України, інформаційний ресурс covid19.dec.gov.ua офіційно запрацював. Дані про застосування ліків у вільному доступі для всіх.

У відомстві повідомляють, що мета проекту полягає в наданні достовірної та експертної інформації, яка базується на даних Всесвітньої організації охорони здоров’я та була систематизована експертами Державного експертного центру МОЗ України. Також були використані дані регуляторних установ з лікарських засобів різних країн світу – мова йде про понад 50 країн світу, в яких зафіксовано коронавірус нового типу COVID-19.

«Через поширення коронавірусної інфекції усі країни мають однаковий виклик: брак доказової бази, результатів тривалих клінічних випробувань ліків, які застосовуються при лікуванні COVID-19. Наші експерти оперативно збирають і аналізують ті дані, які ми можемо отримати на сьогодні: з реальної лікарської практики різних країн, наукових статей, рекомендацій органів охорони здоров’я, проміжних висновків досліджень. Це величезний масив інформації, який експерти ДЕЦ опрацьовують та надають до МОЗ для використання у протидії COVID 19. Наші дані важливі також для лікарів та пацієнтів: потрібне надійне джерело достовірної інформації про ліки, яке ми створили та регулярно наповнюємо оновленою інформацією», — пояснює директор ДЕЦ МОЗ України Тетяна Думенко.

Безкоштовний онлайн курс для лікарів: Всеукраїнський спецкурс з респіраторної медицини

У відомстві зазначають, що наразі доступними є п’ять розділів: жарознижувальні препарати, противірусні засоби, ліки, що впливають на імунну відповідь, антисептики та ліки, які застосовуються для неінфекційних захворювань при COVID-19.

Інформація на ресурсі буде постійно оновлюватись у відповідності до нових оброблених даних ДЕЦ МОЗ України.

«Інформаційний ресурс covid19.dec.gov.ua закликає вживати всі препарати, окрім антисептиків, після (телефонної) консультації з вашим сімейним лікарем та за його призначенням», — йдеться в офіційному повідомленні.

Комментировать

Нажмите для комментария