Новини

Держсанепідслужба впроваджує сучасні методи моніторингу та діагностики особливо небезпечних інфекцій

Нині для працівників лабораторій особливо небезпечних інфекцій (ОНІ) Держсанепідслужби України організовано триденний практичний семінар у Дніпропетровську. Під час заходу, з 29 вересня по 1 жовтня, колеги із усіх регіонів відпрацьовуватимуть застосування сучасних методів дослідження об’єктів зовнішнього середовища.

«Методи полімеразно-ланцюгової реакції та імуно-ферментного аналізу в усьому світі визнані найбільш чутливими, специфічними та найсучаснішими, – зазначає керівник Держсанепідслужби України Святослав Протас. – Отримати результат за їх використання можна протягом декількох годин. Класичні ж методики дуже тривалі та працезатратні».

Здійснення епідеміологічного нагляду за ОНІ неможливо без належного лабораторного забезпечення. Незважаючи на наявність технічно оснащених лабораторій у 8 регіонах, та наявність сучасних методів дослідження, які дозволяють протягом кількох годин отримати результат, більшість лабораторій традиційно продовжують використовувати класичні методики.

Після проведення такого навчального семінару Держсанепідслужба очікує змінити ситуацію в Україні та збільшити дослідження об’єктів зовнішнього середовища та клінічного матеріалу на виявлення патогенних біологічних агентів – збудників особливо небезпечних та інших природно-осередкових інфекцій у своїх лабораторіях сучасними методами.

Зокрема під час заходу учасники розглянуть основні механізми розповсюдження особливо небезпечних інфекцій, актуальних для України. Визначать принципові підходи до планування лабораторного моніторингу збудників. Під час практичних секцій матимуть змогу оцінити перевагу сучасних експрес-методів для визначення збудників ОНІ та методику їх застосування при моніторингових та діагностичних дослідженнях.

Крім того фахівці зможуть порівняти ефективність та вартість різних методів дослідження збудників ОНІ, а також профілактики хвороб, які викликаються ними

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook