Новини

Держсанепідслужба інформує про посилений моніторинг за ентеровірусними інфекціями в Україні

Після виявлення влітку цього року у Закарпатській області циркулюючого поліовірусу вакцинного походження фахівцями Держсанепідслужби посилено моніторинг за ентеровірусними інфекціями. Одним із ключових напрямів, який стабільно працював у нашій країні — є епіднагляд за випадками гострих в’ялих паралічів (ГВП). Контроль кожного випадку ГВП на загальнонаціональному рівні і нині залишається золотим стандартом у виявленні захворювання на поліомієліт. Крім того, усі територіальні органи Держсанепідслужби та державні установи, що входять до сфери управління відомства активізували контроль за ентеровірусними інфекціямиу навколишньому середовищі, зокрема, тестування стічних вод. Систематичний збір зразків із навколишнього середовища забезпечує важливі додаткові дані з епіднагляду та дозволяє оперативно реагувати у разі поширення поліовірусу.

«Поліомієліт надзвичайно серйозне захворювання, у зоні ризику опиняється кожна невакцинована дитина, – наголошує Святослав Протас, керівник Держсанепідслужби України. – Лікарі в усьому світі занепокоєні, оскільки знають, що на кожен випадок викликаного поліомієлітом паралічу існує від 200 до 1000 дітей, які переносять хворобу безсимптомно. Нині в Україні дослідженню підлягає матеріал від усіх хворих із клінічними проявами гострих в’ялих паралічів або підозрою на ентеровірусне походження захворювання – серозні менінгіти, гострі кишкові інфекції. Особлива увага приділяється дослідженням стічних вод в усіх регіонах».

Для вірусологічного моніторингу відбирають проби стічних вод з каналізаційних колекторів, які обслуговують великі групи населення (100 тис. і більше), на етапі до очищення. При меншій групі населення, зразки  відібрані з різних точок одного населеного пункту змішують, або збільшують частоту забору. Також під контролем проби стічної води з інфекційних та неврологічних стаціонарів, а також в осередку хворого на ГВП, при відсутності централізованого каналізування. У населених пунктах, де відсутнє централізоване каналізування, перевагу надають дослідженню стічної води від дитячих будинків, шкіл, дитячих дошкільних закладів.

Про щотижневий моніторинг циркуляції поліо- та інших ентеровірусів у зразках, відібраних у хворих і здорових людей та з об’єктів навколишнього середовища можна ознайомитися на офіційному сайті Держсанепідслужби у розділі «Оперативна інформація».

Нині Україна має статус країни, вільної від поліомієліту. Ретельний контроль за поліовірусами дозволить і у подальшому підтримувати цей статус. За інформацією ВООЗ передача поліомієліту ніколи не припинялася в трьох країнах світу — Афганістані, Нігерії та Пакистані. Однак поліомієліт може поширюватися з цих країн в сусідні і більш віддалені країни. Слід пам’ятати, що поява поліомієліту будь-де є загрозою для дітей у всьому світі. Він не зважає на кордони або соціальне становище і легко переміщується.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше