Новини

Державне підприємство «Укрмедпроектбуд» підписало угоду про завершення будівництва нового корпусу НДСЛ «Охматдит» з ТОВ «Альтіс-Констракшн»

9 листопада 2015 року між замовником будівництва нового корпусу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ» — Державним підприємством «Укрмедпроектбуд» — та переможцем відкритого конкурсу по визначенню генерального підрядника — ТОВ «Альтіс-Констракшн» — було підписано договір генерального підряду. Це відкриває будівельникам шлях на майданчик, щоб нарешті поновити роботи на довгобуді.

Підписанню договору передувала зустріч усіх зацікавлених сторін в Міністерстві охорони здоров’я. Керівництво МОЗ, працівники лікарні, члени міжфракційного депутатського об’єднання «За добудову «ОХМАТДИТ», представники Опікунської ради «Охматдит» мали змогу поставити запитання представникам компанії-переможця тендеру ТОВ «Альтіс-Констракшн». Присутні висловили зауваження щодо відкритості компанії у зв’язку з тим, що у єдиному держреєстрі юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців не вказані кінцеві бенефіціари ТОВ «Альтіс-Констракшн».

Перший заступник Міністра охорони здоров’я Олександра Павленко в ході дискусії зауважила: «Правильним кроком є акцептування угоди, адже якщо відбувся тендер і по ньому немає зауважень, згідно з законом, потрібно підписати договір і брати на себе зобов’язання. Перевірку учасників тендеру громадськість мала здійснити після розкриття пропозицій», — додала вона.

Старший аналітик департаменту аналізу політики «Трансперенсі Інтернешнл Україна» Віктор Нестуля, в свою чергу, зазначив: «Після оголошення процедури були спроби тендер оскаржити, але усі скарги АКМУ були відхилені. Це говорить про те, що документація конкурсних торгів була підготовлена добре. На етапі розкриття пропозицій претензій теж не було. Те, що власники компанії зареєстровані в офшорах – це, на жаль, є специфікою українського ринку нерухомості. І це є великим мінусом. Компанія-переможець має час, аби внести інформацію про кінцевих власників в державний реєстр. Нагадаю, що завдяки відкритості та прозорості конкурсу економія коштів Державного бюджету України перевищить 90 млн грн – це майже 20% від очікуваної вартості».

Зі свого боку, заступник Головного лікаря НДСЛ «Охматдит» з організації методичної роботи Олена Мешкова під час виступу висловила застереження: «Новий корпус лікарні необхідно будувати якомога швидше, адже потік пацієнтів зростає щороку на мінімум 1,5 тис. осіб, і сьогодні він вже досяг 19 тисяч хворих, тоді як в 2011 році їх було 16 тисяч. Батьки навіть для діагностики возять дітей за кордон, ситуація критична. За ці два роки ми підготували команду спеціалістів, які вже готові працювати на новому обладнанні», — підкреслила вона.

В рамках відкритої робочої наради щодо відпрацювання механізму контролю забудовника було ухвалено рішення про залучення до процедури контролю авторитетної міжнародної інжинірингової компанії, яка спеціалізується на технічному супроводі та управлінні проектами по будівництву медичних установ і центрів. На зустрічі були присутні представники австрійської компанії Delta, яка має відповідний досвід контролю за будівництвом. Остаточне рішення щодо залучення цієї, або іншої компанії буде винесено найближчим часом після вивчення усіх пропозицій.

Директор держпідприємства «Укрмедпроектбуд» Ірина Коваль зауважила, що з такою компанією підписуватимуть короткостроковий контракт лише до кінця року. «Крім того, ми плануємо сплатити послуги цієї компанії за рахунок зекономлених грошей в процесі проведеного тендеру», — зазначила вона.

Як повідомлялося, 27 жовтня ДП «Укрмедпроектбуд» акцептувало пропозицію ТОВ «Альтіс-Констракшн», загальна вартість якого склала 389,979 млн грн.

Нагадаємо, будівництво нового сучасного корпусу НДСЛ «ОХМАТДИТ» зупинилося восени 2013 року через відсутність фінансування. Наприкінці 2014-го у Державному бюджеті на 2015 рік на добудову нового корпусу НДСЛ «ОХМАТДИТ» було передбачено 500 млн грн. У серпні МОЗ оголосило відкритий конкурс на вибір генпідрядника з добудови нового корпусу дитячої лікарні «ОХМАТДИТ». ДП «Укрмедпроектбуд» отримало тендерну документацію від 14 компаній. Однак процедура розкриття пропозицій учасників, що мала відбутися 16 вересня, декілька разів переносилася через скарги до Антимонопольного комітету України. Після розгляду усі скарги були відхилені. Дотримання стандартів прозорості та доброчесності при проведенні торгів контролювали експерти київського представництва міжнародної організації Transparency International.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook